VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ŠIBENKA 73:78

Brokeri i dalje u crnoj seriji: Vrijedni bodovi otišli za Baldekin
Objavljeno 29. studenog, 2021.

Zaostala utakmica 8. kola u Gradskom vrtu bila je važna za oba takmaca. Domaćin je tražio pobjedu nakon pet premijerligaških poraza i mjesec i pol dana posta, a i Šibenčani su imali svoiju računicu u derbiju začelja, koju su na kraju i realizirali.

Gosti su bolje otvorili dvoboj, agresivnim pristupom malo su zaskočili uspavanog domaćina i u 3. minuti je već 2:9. Nakon toga slijedi ipak lagano buđenje Brokera, a „najbudniji“ je bio Topolović, koji je do kraja četvrtine zabio 11 poena, te je najzaslužniji što protivnik nije imao više od dva poena prednosti. Trebalo je proći još tri minute u drugoj dionici da Osječani dođu do prvog vodstva (29:27), a u 18.minuti je prednost Mandićeve momčadi i premijerno dvoznamenkasta (40:30).  Dvoznakenkastom Topoloiviću (15) do odmora se pridružio i Kuany (10), a Osječani su u drugih deset minuta znatno popravili svoju obranu, Šibenka je nakon 23 u prvoj, u drugih deset minuta ubacila 12 poena. Na poluvremenu je 44:35.

Nakon odmora, ponovo bolje azdoboje gostiju, iako je domačin u tri navrata imao i 11 poena prednosti. Nako n 56:45 u 28. minuti, gosti su na brzinu spustili raziiku, dvije trice Bašića vratile su neizvjesnost uoči zadnje četvrtine (58:55).  U njoj domaćin drži prednost sve do dvije minute prije kraja kada Bašić svojom petom tricom daje prednost gostima 69:70.  Gosti su si stvorili izglednu situaciju, u zadnju minutu ulaze sa 69:74, a Osječeni više nisu imali vremena ni riješenja da nešto preokrenu. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ŠIBENKA 73:78 (21:23, 23:12, 14:20, 15:23)

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Peić, Rogić i Pavičić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 6, Lisica 8 (2-3), Tomljenović, Tokić, Špehar, Porobić 7, Kuany 16 (2-2), Bošnjak 10 (2.2), Topolović 26 (4-5), Jurić.
ŠIBENKA: Kujundžić 10, Arslanagić 12, Rebić 7 (0-2), Gulin 9, Bašić 16 (1-2), Solomun 6, Antić, Jambrović 13 (2-3) Pleadin 5, Paić.