KOŠARKA

Brokeri pali nakon predaha
Objavljeno 11. listopada, 2021.
Nakon prvog domaćeg poraza košarkaši s Drave doživjeli su i prvi gostujući u HT Premijer ligi. U sklopu 4. kola Vrijednosnice Osijek poražene su u metropoli kod novog člana elitnog razreda, Cedevite Junior. Na kraju je domaćin bio 14 poena u plusu, ali nakon prvog poluvremena perspektiva "brokera" nije bila nimalo loša. Naprotiv, momčad Marka Mandića 20 minuta odradila je kvalitetnije od svog domaćina, koji je bio u rezultatskom plusu na kraju prve četvrtine. No u drugoj su "brokeri" pokazali da imaju što tražiti u Domu sportova. Nakon što su u 13. minuti preuzeli vodstvo (27:29), držali su suparnika na maloj distanci, a na odmoru su Osječani imali zalihu od pet poena (39:44). Mogla je prednost biti i veća, ali i ta je davala nadu da bi se u Zagrebu mogao napraviti dobar posao. Nakon predaha domaćin je krenuo agresivnije, a sve do 29. minute momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Posljednje gostujuće bilo je 60:62, a do kraja treće četvrtine ostale su 103 sekunde. U tom kratkom razdoblju naslutio se raspad gostujućeg sustava, jer su Zagrepčani do isteka četvrtine zabili osam u nizu, a kako su postigli i prve poene u posljednjoj dionici, bilo je jasno da će 70:62 biti domaćinu velik zamah u završnici. Nada je još tinjala pri 72:67, ali je sljedeće četiri minute koš bio začaran i Cedevita Junior je na krilima Miličevića i Bundovića serijom od 13:0 najavila da bodovi ostaju kod kuće. Najveća prednost bila je u 37. minuti (85:67), a sve to Cedevita je uspjela napraviti u drugom poluvremenu, koje gosti nisu odigrali kako mogu. Šteta, jer se start ABA 2 lige mogao dočekati u pobjedničkom ozračju. Već sutra Vrijednosnice Osijek na Zlatiboru igraju protiv Sparsa, prvi od 13 susreta osnovnog dijela drugog po snazi regionalnog natjecanja. N.B.
CEDEVITA J.       93

VRIJ.OSIJEK       79

ZAGREB - Dvorana 2 Doma sprotova. Gledatelja: 100. Suci: Vulić, Kriljac i Čanković

CEDEVITA JUNIOR: Radović 10 (1-3), Filipović 19 (4-7), Šabić 5, Planinić 13 (3-7), Batinić 13 (2-2), Ogrizović, Kučić 4 (2-2), Smajlagić, Bundović 8 (2-6), Miličević 19 (2-2), Bošnjak 2, Jacović

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Lisica 6, Porobić 10 (2-2), Kuany 6, Bošnjak 5 (1-2), Topolović 18 (2-3), Makoi 11, Filipović, Grušanović 8 (2-2), Tomljenović 5, Tokić 6, Špehar, Jurić 4

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 23:20, 16:24, 29:18, 25:17