PRVI SUSRET 2. PRETKOLA EHF EUROPSKE LIGE

NEXE u Našicama mora nadoknaditi šest pogodaka zaostatka
Objavljeno 21. rujna, 2021.
Rukometaši NEXE-a doživjeli su poraz u prvom susretu drugog pretkola EHF Europske lige. Na gostovanju u Silkeborgu danski je viceprvak Bjerringbro Silkeborg slavio s visokih 33:27 pa "gromovi" u uzvratu sljedeći utorak (28. rujna) u Našicama imaju veliku, ali još uvijek ne i nedostižnu zadaću, ukoliko žele i drugu godinu zaredom igrati u skupini prošle godine formiranog europskog klupskog rukometnog natjecanja. Još na kraju prvog poluvremena NEXE je imao aktivnih dva pogotka zaostatka (16:14), a kada je Mario Tomić s crte na početku drugog poluvremena smanjio vodstvo Bjerringbro Silkeborga na samo "minus jedan" dalo se naslutiti kako bi na kraju susreta mogao biti rezultat koji bi ukupnog pobjednika učinio potpuno otvorenim. Međutim, već na ulasku u posljednjih deset minuta susreta domaćin je stekao šest pogodaka zaostatka. Nervoza je učinila svoje pa su u završnici Severcu pokazane dvije minute, a odmah potom i crveni karton. Svakako otežavajuća okolnost za goste bila je činjenica što je Halil Jaganjac već u 17. minuti drugi put isključen. Unatoč tome, Jaganjac je ponovo bio napadački raspoložen, od 15 njegovih šuteva, čak deset je završilo u danskoj mreži. Bilo je to nedovoljno kao uostalom i 11 obrana Morena Cara. Najmanje na toj razini trebali bi biti ne samo prvi topnik i vratar NEXE-a nego i velika većina njihovih suigrača u uzvratu žele li ipak na kraju učiniti podvig i plasirati se u skupine Europske lige. Jer sustići šest pogodaka zaostatka protiv vrlo kvalitetne danske momčadi bio bi, doista, pravi podvig. K.L.
BJERRINGBRO SILKEBORG *33 (16)

NEXE *27 (14)

SILKEBORG - Jysk Arena. Gledatelja: 1671. Suci: Bartosz Leszczynski i Marcin Piechota (Poljska)

BJERRINGBRO SILKEBORG: Lovkvist (7+0), Sjostrand (3+0), Hallback 3, Boldsen 2, Oris Nielsen 5, Lassen 5, Gade Nielsen 2, Lyngaard 4, Andersen 3, Toft Hansen, Bogojević 3, Skott, Horgen 1, Tilsted 5 i Sonn.

NEXE: Car (11+0), Radovanović (3+0), Mileta 5, Barišić-Jaman, Vejin 4, Jelinić 1, Vida, Blažević, Velkavrh 1, Severec 1, Godec, Moslavac 1, Tomić 4, Jaganjac 10, Kavčič i Pribetić.

SEDMERCI: Bjerringbro Silkeborg 2(2), NEXE 4(4); ISKLJUČENJA: Bjerringbro Silkeborg 10 minuta (Boldsen 2, Lassen 2, Andersen 2, Toft Hansen 2, Bogojević 2), NEXE 12 minuta (Barišić-Jaman 2, Severec 2+2, Moslavac 2, Jaganjac 2+2). Crveni karton: Severec (NEXE)