BSK-U DRUGOLIGAŠKI DERBI

Bjelobrđani izbili na vrh poretka
Objavljeno 20. travnja, 2021.
Jučerašnji datum zauzet će istaknuto mjesto u 86-godišnjoj povijesti nogometa u Bijelom Brdu! Klub iz sela s krajnjeg istoka Hrvatske i s oko 2.000 žitelja preuzeo je čelno mjesto na tablici Druge HNL preskočivši Hrvatski dragovoljac minimalno ga porazivši u derbiju 27. kola.

Derbi visokog ritma, organizirane i disciplinirane igre otišao je na stranu domaćina zahvaljujući bljesku pričuvnog kapetana Gvozdenovića nakon čega su gosti imali znatno veći posjed lopte. Bez izraziti(ji)h, međutim, prigoda koje su u završnici igrači BSK-a stvorili još dvije, ali tada Dabro nije uspio pospješiti svoj konto na vrhu ligaških strijelaca.

Otvorenog su garda akteri ušli u drugoligaški derbi. Na prvu se prijetnju tako čekalo osam minuta kada se Gvozdenović odlučio na udarac izvana koji je prohujao iznad gostujućih vrata. Dvije minute kasnije ona su bila ugrožena akcijom zdesna, odakle je Ilić centrirao, a stoper "dragovoljaca" Ivkić glavom zamalo pogodio suprotni kut. U 17. minuti Zagrepčani su uspjeli proći sredinom, Stjepanović je petom uposlio utrčalog Emsta, čiji je udarac u posljednji tren Majtanić blokirao uklizavanjem. Takvih u 21. minuti nije bilo na drugoj strani, među crno-plavima, kojih je Gvozdenović nanizao nekolicinu krenuvši s desne aut-linije te ušavši u 16-erac i zatim poluvisokim udarcem ljevicom s 14 metara pogodivši desni kut nemoćnog Šubarića - 1:0. Osam minuta poslije toga Dabro je pokušao s prve vratnice skrenuti ubačaj Mišića zdesna prebacivši okvir vrata koja su na strani domaćih u 40. minuti bila najozbiljnije ugrožena. Slijeva je ubacio Amoateng, Florucz glavom prebacio loptu na volej Burića s desetak metara koji je tijelom blokirao Župan.
Zbivanja u nastavku preselila su se na domaću polovinu terena, ali bez prave opasnosti za Đilasa. Tek u 61. minuti Burić je iz slobodnog udarca, s 22-23 metra, šutirao preko bjelobrdskih vrata. U 82. minuti domaći su mogli riješiti dvojbe oko pobjednika nakon što je Župan centrirao na drugu vratnicu gdje je Dabro glavom, s nekoliko metara, prebacio vrata. Dvije minute poslije toga zamalo je izjednačio Skansi u svom prvom konataktu s loptom glavom ju prebacivši preko grede nakon Burićeva ubacivanja iz lijevog kuta. Zatim je Bašić (87.) upario žute kartone i brojčano oslabio Zagrepčane, što je duboko u sudačkoj nadoknadi mogao iskoristiti Dabro izbivši ispred Šubarića koji je obranio taj udarac. D. Lekšan

Standings provided by SofaScore LiveScore
BSK 1 (1)

H. DRAGOVOLJAC 0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme poluoblačno. Teren s umjetnom travom. Bez gledatelja. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec) 7. Strijelac: 1:0 Gvozdenović (21). Žuti kartoni: Župan, Dalić, Majtanić i Mišić (svi BSK). Crveni karton: Bašić (Hrv. dragovoljac).

BSK: Đilas 7, Gvozdenović 7,5, Dalić 7,5, Majtanić 7, Župan 7 (od 88. L. Mihaljević -), Gbane 6,5 (od 75. I. Mihaljević -), Mišić 6,5, Čikvar 6 (od 65. Bajić 6,5), Ilić 6,5 (od 88. Aleksić -), Selbol 6 (od 46. Vrdoljak 6), Dabro 6,5.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić 6,5, Oreč 6,5, Ivkić 7, Valentić 6,5, Majstorović 6,5, Bašić 6,5, Burić 7, Florucz 6,5 (od 63. Viduka 6), Emst 7 (od 83. Skansi -), Amoateng 6 (od 74. Perić -), Stjepanović 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: BOJAN GVOZDENOVIĆ (BSK)