POTHVAT ODBOJKAŠA S DRAVE

Nakon 0:2, veličanstveni preokret Osječana za ulazak u finale
Objavljeno 17. travnja, 2021.

Nakon osvajanja Kupa, odbojkaši s Drave su i u finalu doigravanja za prvaka Hrvatske. U polufinalnoj seriji, napravili su pravi pothvat, nakon što su u odlučujućoj, trećoj utakmici u Gradskom vrtu kreirali preokret. Mursa-Osijek bila je na konopcima, gubila je 0:2 u setovima, ali hrabar potez trenera Tepperta urodio je plodom i Split je na kraju potpisao kapitulaciju, koja je prijetila i Osječanima.

Gosti su na majstoricu stigli nešto slabiji nego li je to bio slučaj u dvije prethodne utakmice (nije bilo srednjaka Skočića). S druge strane, domaćin je bio kompletan i osokoljen trijumfom na Poljudu u pet setova. No to ga nije sporiječilo da mlitavo uđe u susret u kojem više nije bilo pravo na pogrešku. Do sredine seta, gosti su stekli šest poena prednosti, što su teškom mukom i sačuvali. Osječani su se približili na 21:22, ali Omrčen je s dva sjajna servisa potvrdio zasluženo vodstvo svoje momčadi. Ponovo je Split taj koji diminira u slijedećem. Samo kod 4:9, Osječani su pokazali nakratko svoje kvalitetnije lice. Ipak nakon tih pet poena u nizu, ponovo stara, umorna priča domaćina, koji je u ovako važnoj utakmici bio totalno izvan ritma. Trener Teppert pokušao je izmjenama razdrmati momčad, ali Split je poveo 2:0 i stigao korak do finala. Ipak, osječka postava koja je zaključila drugi set (tri startera zamijenili Suk, Nedić i Stanković, plus Ivančić Prlić, K. Šućur i libero Marinović) donijela je impuls koji je Mursa  čekala.

Neočekivano lako domaćin je smanjio zaostatak, ostao na životu, a onda punim gasom sve odveo u peti set. U njemu je domaćin imao 5:2, ali ubrzo se je sve bilo izjednačeno i tako je trajalo do 12:12. Mursaši osvajaju dva poena zaredom, stižu do dvije meč lopte, ali ih ne koriste, kao i slijedeće tri. Imao je i Split jednu, ali na osječku šestu, pokušaj Omrčena završio je u autu i preokret je uspio. Mursa-Osijek je u finalu gdje čeka zagrebačka Mladost, koja je u trećoj utakmici slavila protiv Ribola Kaštela 3:0 i dobila seriju 2:1. Finalna počinje u srijedu u metropoli. N. Benčina

MURSA-OSIJEK – SPLIT 3:2

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Bez gledatelja. Suci: Bingula i Vedriš (oba Zagreb).

MURSA-OSIJEK: Bogdanović, Kraljević, Marinović, Matoković, K. Šućur, Suk, Prlić, Ivančić, J. Šućur, Škugor, Iliev, Nedić, Majer, Stanković. Trener: Mario Teppert
SPLIT: Čosić, Sabljić, Ličina, Kulušić, Gudelj, Dell 'Orco, Glaurdić, Đirlić, Omrčen, Karaula. Trener: Fabijan Ćosić

REZULTAT PO SETOVIMA: 21:25, 21:25, 25:17, 25:21, 20:18