DRAMATIČAN DVOBOJ ODBOJKAŠA U DOIGRAVANJU ZA PRVAKA

Slavlje "mursaša" za majstoricu
Objavljeno 14. travnja, 2021.
Velika se borba vodila u drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja za prvaka između odbojkaša Splita i Murse-Osijek. Splićani su prošle subote šokirali "mursaše" u Gradskom vrtu, koji su na Poljud stigli sa željom za uzvrat istom mjerom. Uspjeli su u svojoj nakani. Preko dva sata trajao je ogled u kojem su gosti stalno bili korak iza. Split je krenuo s najjačom postavom, a to je značilo da je zglob Igora Omrčena osposobljen. Naravno ulog je bio velik, jer domaćin je tražio pobjedu i prolaz u finale. Dobio je Split prvu dionicu, ali početni zaostatak nije uništio moral igračima Marija Tepperta, koji su na superioran način došli do poravnanja. Nisu nastavili u istom ritmu, iako su u završnici trećeg seta spasili dvije lopte, ne i treću za novo vodstvo domaćina. Četvrta dionica bila je izjednačena, ali Osječani su u završnici bili čvršćih živaca. U petom setu su se stvari povoljnije odvijale za domaćina, koji je poveo 9:6. Mursa potom uzima tri poena u nizu, ima i napad za vodstvo, ali prigoda je neiskorištena. Split je potom na 11:9, ali slijedi osječka serija od četiri poena. Gosti stiži do set-meč lopte, imaju napad za pobjedu, ali Matokovićev pokušaj odlazi u aut. No, isti igrač sjajnim servisom dnosi pobjedu od od 2:3 (25:21, 18:25, 25:23, 22:25, 14:16), a to znači da nas u subotu čeka majstorica u Gradskom vrtu. N.B.