HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Brokeri na Baldekinu
nastavili pobjednički niz
Objavljeno 3. travnja, 2021.
Košarkaši s Drave drže pobjednički niz u HT Premijer ligi. U 29. kolu, Vrijednosnice Osijek slavile su kao gosti kod Šibenke 93:81 (23:16, 20:20, 24:24, 26:21), te su tako stigli do četvrtog uzastopnog slavlja. Momčad Stipe Šarlije je na Baldekinu konstantno bila u rezultatskoj prednosti. Domaćin niti jednom nije bio u plusu, što najbolje pokazuje da su bodovi i više nego zasluženo otišli za Slavoniju. Već u prvoj dionici, gosti su imali i 12 razlike (11:23), a Šibenčani su samo u jednom kratkom razdoblju smanjili zaostatak na tri poena. Isto je domaćinu pošlo za rukom u trećoj četvrtini, u 23. minuti su zamalo i dostigli Brokere (45:46), koji su ipak ostali smireni, te su imali odgovor na svaku prijetnju suparnika, koji ipak nije mogao držati korak sa raspoloženim, razigranim i efikasnim Osječanima. U 36. minuti bilo je i najvećih +15 (69:84), ali pitanje pobjednika bilo je riješeno i ranije. Sjajnu partiju ponovo je pružio kapetan Robert Kujundžić, koji je zabio 29 poena, uz deset skokova i dvije asistencije. Pavao Paić je svom bivšem klubu ubacio 23, uz deset skokova i tri dodavanja. Svestran je bio i Vito Porobić sa 19 poena, devet asistencija i sedam skokova, kao i Arijan Lakić (7p, 10sk, 9as). Šime Lisica dodao je 14 poena, Đurđe Topolović zabio je poen, a još je igrao i Luka Špehar. Kod Šibenke, najefikasniji je bio Milija Miković (23). Ovo je bila deseta pobjeda sezone za VROS, koji je sada aktivan i u borbi za doigravanje. N.Benčina