DRUGA HNL

Latković je zabio za bod u Sinju
Objavljeno 7. ožujka, 2021.

Nogometaši Osijeka II uzeli su drugi bod u nastavku sezone, a ujedno su napokon uspjeli pronaći put do suparničke mreže. U prva tri proljetna nastupa u Drugoj HNL bijelo-plavi bili su bez pogotka, a tu je sušu prekinuo Aleksa Latković u 23. minuti susreta s Junakom u Sinju. Sinjani su posljednjeplasirana momčad drugoligaškog natjecanja, ali to nije umanjilo zahtjevan zadatak koji su imale mlade snage trenera Osijeka II Igora Tolića. Zbog nekih izostanaka Tolić je malo izmiješao momčad, ali nije smetalo. Osječani su u prvom poluvremenu bili bolja momčad, što su okrunili vodstvom kada je Latković jedan odbijanac nakon slobodnjaka Kuprešaka spremio u mrežu. Isti je igrač samo minutu poslije imao novu veliku priliku kada se našao "oči u oči" s vratarom Runjom, prebacio ga je, ali je lopta odsjela na gredi. Bilo je još situacija iz kojih je Osijek II mogao postići drugi pogodak, koji bi mu otvorio put prema pobjedi, ali, umjesto toga, samo je jedna neopreznost bila dovoljna za izjednačenje. U prvoj minuti sudačkog dodatka prvom poluvremenu Jandrek se u soloakciji spustio po lijevoj strani, prevario dva čuvara i onda lijepo pogodio suprotni kut. U nastavku su domaćini navalili svim silama tražeći pobjedu, ali je Osijek II uspješno odolijevao, a u 72. minuti Junaku su podrezana krila isključenjem neopreznog Manenice koji je zaradio drugi žuti karton. Do kraja se više rezultat nije mijenjao, a konačnim ishodom sigurno će daleko nesretniji biti domaćini. Osijek II se, pak, sljedećeg vikenda, nakon dva uzastopna gostovanja, vraća na svoj teren, na kojem će ugostiti još jednog pretendenta za ulazak među prvoligaše - Dugopolje. D. Kl.

Standings provided by SofaScore LiveScore
JUNAK 1(0)

OSIJEK II 1(1)

SINJ - Gradski stadion. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Bez gledatelja: Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Strijelci: 0:1 Latković (23), 1:1 Jandrek (45+1). Žui kartoni: Markovina, Manenica, Vardić, Botica (Junak), Latković, Babin, Uwem, Beljo, Sekulić (Osijek II). Crveni karton: Manenica (Junak)

JUNAK: Runje, Vardić, Markovina, Mihovilović (od 46. Maganić), Botica, Manenica, Barać (od 46. Marunica), Jandrek (od 82. Fuštin), Jenjić (od 85. Nakić), Bašić-Šiško, Mastelić

OSIJEK II: Kovačević, Bakula, Barišić,Karamatić, Uwem (od 63.Beljo), Babin (od 53.Stranput), Cherif (od 79. Pudić), Benić, Sekulić (od 63. Janušić), Kuprešak, Latković (od 79. Hanuljak)