SP RUKOMET

Dancima drama i mjesto u polufinalu
Objavljeno 27. siječnja, 2021.
Rukometaši Danske prvi su se plasirali u polufinalu Svjetskog prvenstva u Egiptu, i to nakon drame. U neizvjesnom četvrtfinalu svladali su domaćina sa 39:38 (28:28, 34:34, 35:35) boljim izvođenjem sedmeraca. Mikkel Hansen je s deset pogodaka bio najbolji strijelac Danske, ali se umalo pretvorio u tragičara kad je zaradio crveni karton na kraju prvog produžetka. Egipćane je s 11 pogodaka predvodio Omar Yahia. Egipćani su pružili sjajan otpor favoriziranoj Danskoj, poveli su 3:0 i držali suparnika bez pogotka gotovo sedam minuta. Ipak, svjetski prvaci su do 10. minute izjednačili, a na kraju prvog poluvremena imali 16:13. U drugom poluvremenu Egipat je izjednačio već nakon četiri minute igre i nastavljena je drama koja je riješena tek nakon sedmeraca.