GOSTUJUĆOM POBJEDOM KRENULE U NASTAVAK PRVENSTVA

Rukometašice Osijeka kontrolirale susret u Crikvenici
Objavljeno 24. siječnja, 2021.
Uspješno su rukometašice Osijeka krenule u nastavak prvenstva, u 10. kolu Prve lige svladale su u Crikvenici domaću Murvicu sa 28:26 (15:12) za četvrto uzastopno slavlje. Do novih su bodova stigle potpuno kontrolirajući tijek utakmice, u kojoj se ni jednog trenutka nisu našle u rezultatskom zaostatku. Nakon uvodnih 3:0 Osječanke su većim dijelom prvog poluvremena uglavnom imale pogodak ili dva prednosti. Domaće su igračice u 23. minuti tek drugi put uspjele izjednačiti (9:9), ali ne i preokrenuti rezultat, jer je do odmora puno bolje odigrala ekipa Jasmina Mrkonje. Uz nekoliko laganih pogodaka iz kontranapada, Osječanke su u završnici prvog dijela povele i s plus četiri (15:11) te su u sličnom ritmu otvorile i nastavak. Ipak, zahvaljujući svojoj najefikasnijoj igračici Jelenović (13 pogodaka), Murvica se u 43. približila na 20:19, ali joj opet gošće nisu dopustile više od toga. U posljednjoj minuti Jelenović je iz sedmerca smanjila na 27:26, ali je na isti način sve dvojbe oko konačnog ishoda riješila Lacković, postavivši 16 sekundi prije kraja konačni rezultat. G.R.
Murvica       26 (12)

Osijek       28 (15)

CRIKVENICA - GSD Crikvenica. Bez gledatelja. Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (oba Rijeka)

MURVICA: Alujević (4+0), Ljubanović, Butković 1, Pešut, Nekić 3, Jelenović 13 (5), Masnić 3, Grozdek 2, Filipović 2, Mandekić (5+0), Debelić 2, Lorbek, Lončarić, Pešut, Car, Tomić

OSIJEK: Borac (1+0), Putnik, Pajić 4, Lacković 7 (5), Jerčinović, Barbir, Horvat 1, Jeršek 2, Špoljarić, Humel 3, Brkić (10+0), Frančić 3, Grbavčević 3, Sablić 5

SEDMERCI: Murvica 5 (5), Osijek 5 (5); ISKLJUČENJA: Murvica 6 minuta (Butković 2, Jelenović 2, Grozdek 2), Osijek 4 minute (Jeršek 2, Humel 2)