PRVA HMNL

Osječani skupo platili brojne promašaje
Objavljeno 24. siječnja, 2021.

Osječki malonogometaši napravili su novi korak unatrag kada je u pitanju borba za očuvanje prvoligaškog statusa. Poraženi su na svom parketu od Almunusa u vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj je pitanje pobjednika odlučeno desetak sekundi prije kraja. Osijek je mogao postići bolji rezultat ali tog poslijepdoneva uništila ga je loša realizacija. Osječani uopće nisu igrali loše ali vrata gostiju kako da su bila začarana za njih, pa su na koncu, loveći pobjedu s "letećim vratarom" ostali i bez jednog boda kojeg su imali u džepu.

A sve je počelo kao naručeno za osječku momčad. Već nakon 20-ak seknudi igre Pandurević je jednu brzu akciju pretvorio u vodstvo. Osijek u tim uvodnim minutama igrao kao u transu pa je mogao steći i uvjeljivije vodstvo da su Šalaj i Pandurević bili malo precizniji. Prva prijelomnica susreta dogodila se u sedmoj minuti kada je Alumnus na vrlo jeftin način došao do izjednačenja. Na jednu ničiju loptu na desetak metara od vrata Osijeka Lima je ušao vrlo mekano pa je izgubio dvoboj sa snalažljivim Markićem koji je odmah pucao i pogodio kroz noge Živkovića koji je možda mogao i bolje intervenirati u toj situaciji.

Do odmora igralo se ravnopravno. Gosti preko Zonjića u 15. minuti pogodili gredu, a samo minutu kasnije na drugoj strani isti je ishod bio akcije Osijeka koju je završio Pandurević. Ipak, najveću priliku za vodsvo Osječana zapucao je Šalaj u 16. minuti kada je s tri-četiri metra prebacio vrata gostiju. U drugom dijelu susreta Osječani su pritiskali tražeći novo vodstvo ali nikako nisu uspjevali kvalitetno završtiti svoje akcije što su gosti kaznili u 26. minuti kada je Tolić iz gužve uspio svladati Živkovića za prednost Alumnusa.

Osječani su nastavili napadati i stvarati prilike, a najbliže izjednačenju bili su u 30. minuti kada je Dakić imao čistu priliku ali je pogodio u petu jednog od gostujućih igrača ispred prazne mreže. Ipak, zasluženo izjednačenje stiglo je tri minute kasnije kada je Šalaj sjajnim udarcem s 12-13 metara pogodio gornji lijevi kut. U posljednje tri minute trener Osijeka Saša Voldin krenuo je na sve ili ništa ubacivši "letećeg vratara" ali njegova momčad nije dobro odigrala taj segment, a da stvari budu gore desetak seknudi prije kraja Modrušan je bacio dugačku loptu za Markića koji je iz drugog pokušaja pogodio mrežu za pobjedu gostiju i očaj na licima Osječana...D.Keler

OSIJEK       2 (1)

ALUMNUS S.       3 (1)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Bez gledatelja. Suci: Nikola Jelić 6,5 i Dino Kramar 5,5 (od Varaždin). Strijelci: 1:0 Pandurević (1), 1:1 Markić (7), 1:2 Tolić (26), 2:2 Šalaj (33), 2:3 Markić (40). Žuti kartoni: Živković (Osijek), Markić, Andrijašević (Alumnus Sesvete). Crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Živković 6, Šalaj 6,5, Pandurević 6,5, Dakić 6,5, Šimašek 6, Čurman, Mijić 6, Damjanović, Pranjić, Kajfeš 6, Lima 6, Čosić, Gelo, Petrušić 6

ALUMNUS SESVETE: Modrušan 7, Davidović 6, Žuvela 6,5, Markić 7,5, Ledinščak 6, Vlatković, Dekanić 6, Tolić 6,5, Andrić 6, Penava 6, Zonjić 6,5, Kovačić, Parović 6, Andrijašević 6

IGRAČ UTAKMICE: DARIO MARKIĆ (ALUMNUS SESVETE)
REZULTATI 10. KOLA
Rezultati 10.kola: Universitas (Split) - Square (Dubrovnik) 3:2, Vrgorac - Uspinjača Gimka 0:2, Osijek - Alumunus Sesvete 2:3, Crnica (Šibenik) -Olmissum (Omiš) 3:2, Futsal Dinamo - Novo vrijeme Apfel (Makarska) 1:3.