ZAOSTALE UTAKMICE 3. HNL “ISTOK”

Marsonia otišla prvoj pratnji na “plus osam”
Objavljeno 22. listopada, 2020.

Nakon što je nadoknadila drugu od ukupno tri zaostale utakmice, Marsonia je još više povećala prednost na vrhu tablice. Sada iznosi osam bodova ispred čepinsko-đakovačkog tandema pratitelja, a to je posljedica prekjučerašnje desete ovojesenske pobjede sastava trenera Braslava Ostojića. Na Savu je došao solidan sastav Vukovara 1991 i već do odmora, praktički, saznao da će iz Slavonskog Broda otići praznih ruku poslije toga susreta trećeg kola. Domaćin je tada imao dva pogotka prednosti od kojih su prvi dali nakon nepune tri minute iz kaznenog udarca, a desetak minuta prije kraja prvoga poluvremena Brođani su udvostručili prednost. Relativno su je brzo gosti u nastavku prepolovili, ali ipak nisu uspjeli izbjeći poraz.

Neporaženi su ostali istodobno sučeljeni akteri u Jurjevcu, gdje se nadoknađivao susret osmog kola Treće HNL “istok” na koji je probuđenom Zrinskom u posjet došla visokokotirajuća Slavonija. I u Požegu se vratila s bodom nakon što su Jurjevčani na odmoru imali minimalnu prednost, zahvaljujući Brazilcu Dos Santosu kojeg je u 17. minuti nastavka anulirao Martinović te tako postavio konačan rezultat. Posljedica je da su obje momčadi ostale na pozicijama koje su imale uoči toga ogleda u kojem požeški trener Dalibor Bognar nije mogao računati na više igrača iz udarne postave. D.L.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

ZRINSKI       1 (1)

SLAVONIJA       1 (0)

JURJEVAC - Igralište “Bara”. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Dos Santos (18), 1:1 Martinović (62).

ZRINSKI: Pintarić, Mihaljević, Matković, Kegelj (od 67. Ulm), Ždinjak (od 77. Mendeš), Dos Santos, Begović, Jurić (od 60. Živković), Kovačević, Žutić, Šinko. Trener: Josip Milardović

SLAVONIJA: Majetić, Gomerčić (od 42. Milobara), Plešić, Mršić (od 69. Šubara), Marčetić, K. Antunović, Janček (od 90. Hodak), Martinović. Šipura, Solić, Božić. Trener: Dalibor Bognar
MARSONIA       2 (2)

VUKOVAR 1991       1 (0)

SLAVONSKI BROD - Stadion uz Savu. Gledatelja: 400. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelci: 1:0 Sivrić (3.-11m), 2:0 Jašarević (36), 2:1 Tustonjić (56).

MARSONIA: Memović, Balentović, Čanić, Jašarević (od 77. Begić), Sivrić, Živić (od 62. Mirković), Bundavica, Bungić, Blagojević (od 62. Kokanović), Bačić (od 89. Vranešić), Matošević. Trener: Braslav Ostojić

VUKOVAR 1991: Marijanović, Škarica (od 63. Plum), Dogan, Biljan, Laime (od 46. Villani), Džalto, Stojanović (od 77. Brajković), Mrkonjić, Tustonjić, Ljaljić, Tadić. Trener: Željko Mažar