KOŠARKAŠKI KUP REGIJE ISTOK

Belišću produžetak, pokal i ogled s Međimurcima
Objavljeno 14. listopada, 2020.
Košarkaši Belišća pobjednici su Kupa Krešimira Ćosića Regije Istok. Belišće je kao domaćin nadvisilo branitelja naslova i dvostrukog uzastopnog pobjednika. No Županja nije uspjela napraviti hat-trick, pala je nakon dodatnih pet minuta. Domaćin je nakon izjednačenih 40 minuta kvalitetnije odradio produžetak za konačnih 78:73. Za pobjednički sastav igrali su: Nađ 19, Boras 16, Šarić 15, Preglej 10, Blažević 8, Cerjak 6, Zgonjanin 3, N. Mikulić 1, Ament 0, Veber, Inić i V. Mikulić, a za Županjce su nastupili: Maskaljević 24, Lazić 13, Mitrović 10, Benković 8, Bilić 7, Pejaković 5, Mesić 4, Bošnjak 2, Pastović, Vuković i Župarić. Belišćani su došli korak do glavnog ždrijeba Kupa, a na putu prolaska među 16 bit će im pobjednik Regije Sjever, Međimurje. Čeka se još ždrijeb koji će odlučiti hoće li se utakmica igrati u Belišću ili Čakovcu. N.B.