ŽENSKI NOGOMET

Osječanke su natrpale “agramerke”
Objavljeno 12. listopada, 2020.
Nakon dva uspješna gostovanja nogometašice Osijeka su domaću ovosezonsku premijeru jučer u podne organizirale na igralištu Metalca, gdje su nanijele težak poraz gošćama iz Zagreba u derbiju 3. prvoligaškog kola, jer je i sastav Agrama imao obje startne pobjede. Tijek utakmice i smjer bodova određeni su bili u ranoj fazi igre, odnosno nakon nepunih osam minuta, kada su već tri lopte završile iza leđa vratarke Agrama. Iz prvog praktički organiziranijeg napada štićenice trenera Marijana Vuke došle su u prednost. Ubačenu loptu na lijevu stranu Martina Šalek prebacila je preko istrčale zagrebačke čuvarice mreže, a ispred prazne našla se Izabela Lojna i poentirala. Culek je zatim u šestoj i osmoj minuti tražila dugim loptama Lorenu Balić i Lojnu, pri čemu je u prvom slučaju Balić asistenciju izravno realizirala, a potom je to načinila kada joj je Lojna vratila loptu na 16 metara te je slijedio precizan udarac u lijevi donji kut. Osječanke su i igrale na pogon Lojne i Balić, koje su ukupno zabile 11 pogodaka, od kojih je prvoimenovana, kapetanica, šest puta bila precizna, a vodeća ligaška strijelkinja dodala je pet pogodaka. Koliko je taj tandem bio opasan za protivnice, ilustrirat će i podatak da je Lojna upisala četiri asistencije, a Lojna dvije. U dva se navrata u strijelce upisala iskusna stoperica Kristina Nevrkla, a po jedanput su Tamaru Piliju svladale Marta Mikinac i Martina Šalek za zadržavanje liderske pozicije - 15:0. Mučna je bila završnica jer se 20-ak minuta prije kraja gostujuća igračica Ana Kalaj teže ozlijedila nezgodno stavši pa je nakon višeminutne liječničke intervencije vozilom Hitne pomoći odvezena u KBC Osijek. D.Lekšan
OSIJEK       15 (7)

AGRAM       0

OSIJEK - ŠRC “Ante Gotovina”. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Reljan (Osijek). Strijelci: 1:0 Lojna (2), 2:0 Balić (6), 3:0 Balić (8), 4:0 Lojna (22), 5:0 Lojna (33), 6:0 Balić (37), 7:0 Nevrkla (41), 8:0 Balić (47), 9:0 Nevrkla (50), 10:0 Lojna (51), 11:0 Mikinac (55), 12:0 Lojna (58), 13:0 Balić (63), 14:0 Lojna (65), 15:0 Šalek (84). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Belaj (od 46. Slanovic), Adamović, Bulut, Culek, Nevrkla, Balić, Lojna, Blažević, Šalek, Čavić (od 78. Matanić), Andrić (od 46. Mikinac)

AGRAM: Pilija, Pavičić, Buga (od 50. Bičanić), Kalaj (od 78. Šemper), Resanović, Mihić (od 50. Šola), Novak, Đukić (od 81. Knežević), Bošnjak, Bučić, Kurkutović