BJELOBRĐANI REMIZIRALI KOD DUBRAVE

Dabro u nadoknadi vremena spasio bod
Objavljeno 30. rujna, 2020.

Niz svojih pobjeda Bjelobrđani su protegli na sedam utakmica. Jučerašnji remi u Zagrebu bio je četvrti uzastopni u gostima do kojeg je BSK došao na oprečni način od prethodnih, odnosno prilično s(p)retno. U tri su ranija slučaja "žuto-plavi" bili nadomak punog uspjeha, da bi se domaćini izvukli, što je sada pošlo za nogama igračima BSK-a u srazu 8. kola Druge HNL protiv Dubrave. Nakon izjednačene igre domaćin je uoči odlaska na odmor došao u prednost iz kaznenog udarca koji je realizirao Juranović, svladavši mladog Đilasa koji je na vratima zamijenio kapetana Ilinčića - 1:0. U 18. minuti nastavka činilo se da je pobjednik odlučen, jer su Zagrepčani preko Korce udvostručili prednost. Gostujući je trener zatim načinio nekoliko izmjena i uspio promijeniti tijek susreta. Opetovano zahvaljujući prvom ligaškom topniku Marku Dabri, koji je u zadnjih desetak minuta zabio dva pogotka te Bjelobrđanima donio 13. sezonski bod. Svoj osmi, a jučerašnji prvi pogodak Dabro je postigao u 83. minuti, a izjednačujući u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena. Četiri minute uoči isteka 90. Bjelokošćanin Gbane je upario žute kartone, pa su se gosti spašavali s igračem manje. D.L.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

DUBRAVA TK 2 (1)

BSK 2 (0)

ZAGREB - ŠC "Kustošija". Vrijeme poluoblačno. Teren dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 Juranović (42.-11m), 2:0 Korca (63), 2:1 Dabro (83), 2:2 Dabro (90+1). Žuti kartoni: Boršić, Alghoul (Dubrava TK), Dalić i trener Steinbrückner (BSK). Crveni karton: Gbane (BSK).

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić (od 42. Cyprian), Jurić (od 34. Šugić), Kelemen, Juranović (od 81. Alghoul), Rodriguez (od 81. Marić), Mudražija, Boršić, Mlinarić, Džaferović, Ljubanović, Korca.

BSK: Đilas, Aleksić (od 75. L. Mihaljević), Muženjak (od 68. Horvat), Gbane, Čikvar, Dabro, Dalić, Gavrić (od 81. Majtanić), Periša, Mišić (od 68. Raguž), Alvarez (od 46. Gvozdenović).