BIJELO-PLAVI “NAKANTALI” MEĐIMURJE

Todorov, Sekulić i Beljo po dva gola u rapsodiji
Objavljeno 21. rujna, 2020.

Nogometaši Osijeka II odigrali su najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone te do ovog kola neporaženo Međimurje ispratili iz Gradskog vrta s čak šest pogodaka u mreži.

Nakon uvodnih prijetnji Todorova pa Sekulića, druga momčad bijelo-plavih povela je već u 13. minuti. Poslije kornera Benić je ubacio zdesna, a Sekulić glavom svladao nemoćnog Jesenovića. Čakovečki je vratar jučer bio na pravoj streljani, a drugi je puta svladan u 20. minuti. Todorov je uposlio Kuprešaka, koji je ušao u kazneni prostor te vratio loptu Todorovu, a on ju je smjestio u gornji desni kut gostujućeg gola. Tri minute kasnije već je bilo 3:0, nakon brze akcije i oduzete lopte Beljo je slijeva u for izbacio Todorova, a makedonski napadač nije imao problema situaciju jedan na jedan riješiti svojim drugim pogotkom. Čakovčani su jedini put bili nadomak golu u 29., kada je Marcijuš ubacio slijeva, a Kuprešak u namjeri raščišćavanja prijetnje poslao loptu pod gredu Barešića, koji je odlično reagirao i spriječio autogol. U 36. minuti neuobičajena situacija jer je gostujući trener napravio "hokejašku" izmjenu, uvevši čak četiri nova igrača. No ni to nije pomoglo Mađimurju, koje je do odmora još jednom vadilo loptu iz mreže. Beljo je pobjegao čakovečkoj obrani, pa driblinzima "slomio kičmu" Hraniloviću te na kraju s nekih 14 metara pogodio za 4:0.

U nastavku je prvi zaprijetio gostujući Marcijuš (55.), no pokraj vratnice. Sjajnu su akciju mladi Osječani izveli u 60. minuti nakon koje je Beljo u mat-situaciju gurnuo Latkovića, no on je bio nesebičan te je umjesto udarca iz čiste situacije, poslužio usamljenog Sekulića, kojemu nije bio problem zatresti nebranjenu mrežu. Konačan rezultat postavio je Beljo u 81. minuti kada je napravio sve sam, oslobodio se pratnje te potom zaobišao i vratara za velikih 6:0 za Osijek II, koji je tako upisao treću uzastopnu pobjedu.

Goran Roguljić
Tablice omogućuje SofaScore LiveScore
Osijek II       6 (4)

Međimurje       0

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 159. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica) 6,5. Strijelci: 1:0 Sekulić (13), 2:0 Todorov (20), 3:0 Todorov (23), 4:0 Beljo (42), 5:0 Sekulić (60), 6:0 Beljo (81). Žuti kartoni: Babin, Gačić (Osijek), Radošević, Mijić, trener Vincetić (Međimurje).

OSIJEK II: Barešić 7, Magdić 7 (od 63. Almeida 6,5), Gačić 7, Barišić 7,5, Benić 7,5 (od 73. Stranput -), Ljubić 7 (od 46. Prpić Bosanac 6,5), Babin 7, Kuprešak 7 (od 73. Karamatić -), Todorov 8 (od 46. Latković 6,5), Beljo 9, Sekulić 8.

MEĐIMURJE: Jesenović 5,5, Palić 5, Hranilović 5, Knezović 5 (od 36. Glavina 5), Jakupak 5 (od 36. Vidović 5,5), Brcković 5, Mamić 5, Radošević 5 (od 36. Đurak 5), Marcijuš 5, Hajdinjak 5 (od 36. Havelka 5), Mijić 5 (od 46. Igrec 5).

IGRAČ UTAKMICE: DION DRENA BELJO (OSIJEK II)