NOGOMETAŠICE OSIJEKA RASPUCANE U ZAGREBU

Agramerke nemoćne pred naletima Lojne i društva
Objavljeno 14. srpnja, 2020.
Nogometašice Osijeka dojmljivo su se vratile na pobjedničku stazu u Prvoj hrvatskoj ligi. Nakon što su etapu ranije izgubile u derbiju od Splita, u prvom kolu doigravanja popularne "zečice" dvoznamenkastim su rezultatom porazile ekipu Agrama. Dvostruko više izraženim nego što su te Zagrepčanke, tri tjedna ranije, otišle s Mačkamame. Pobjednik je bio brzo definiran jer su Osječanke već poslije desetak minuta igre imale tri pogotka prednosti. Iz prvog, praktički, napada Monika Conjar je svladala domaću vratarku, čiju je mrežu potom pogodila Lorena Balić, a ubrzo i Izabela Lojna. Uslijedila je pauza do završnice poluvremena kada je ponovno precizna bila Conjar, a zatim su se u strijelce upisale Kristina Nevrkla i Martina Šalek za potvrdu osječke dominacije. Nastavila se u drugom dijelu u kojem su Conjar i Lojna došle do hat-tricka, a prva ligaška strijelkinja Balić popravila je taj skor dodavši u nedjelju ukupno nova dva pogotka. Debi kao starterica imala je vratarka Maja Belaj i uspjela sačuvati mrežu nedirnutom pokupivši ono malo pokušaja domaćih nogometašica. D.L.
AGRAM       0

OSIJEK       10 (6)

ZAGREB - Igralište u Španskom. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 50. Sutkinja: Jelena Kumer (Breganica). Strijelci: 0:1 Conjar (2), 0:2 Balić (7), 0:3 Lojna (11), 0:4 Conjar (38), 0:5 Nevrkla (40), 0:6 Šalek (44), 0:7 Balić (54), 0:8 Lojna (58), 0:9 Conjar (73), 0:10 Lojna (82). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

AGRAM: Pilija, Buga, Kalaj, Resanović (od 78. Kakarigi), Ciglević, Mihić, Novak, Barunović, Jakobašić (od 76. Šemper), Bošnjak (od 46. Janković), Bučić.

OSIJEK: Belaj, Bulut, Lucić (od 76. Matanić), Pranješ (od 71. Ahmeti), Nevrkla, Baban, Balić (od 71. Mikinac), Lojna, Conjar, Kunštek (od 46. Laslavić), Šalek (od 71. Martinović).
Liga za prvaka
Rezultati 15. kola: Agram (Zagreb) - Osijek 0:10 i Dinamo (Zagreb) - Split 0:9.

1.Split       15       14       0       1       126:3       42

2.Osijek       15       14       0       1       108:7       42

3.Dinamo       15       10       0       5       56:25       30

4.Agram       15       6       0       9       35:75       18

U 16. kolu, 19. srpnja, sastaju se: Osijek - Dinamo i Split - Aram.
Liga za ostanak
Rezultati 15. kola: Katarina Zrinski (Čakovec) - Viktorija (Slavonski Brod) 2:0 i Lepoglava - Neretva (Metković) 1:1.

1.Neretva       15       5       2       8       24:59       17

2.Viktorija       15       4       0       11       13:79       12

3.Katarina Z.       15       3       2       10       14:71       11

4.Lepoglava       15       1       2       12       14:71       5

U 16. kolu, 19. srpnja, sastaju se: Viktorija - Lepoglava i Neretva - Katarina Zrinski.