RUSIJA

Vlašić zabio dva pogotka u moskovskom derbiju
Objavljeno 1. srpnja, 2020.
U derbiju 25. kola ruskog nogometnog prvenstva, u velikom moskovskom okršaju CSKA je pobijedio Spartak s 2:0, a oba pogotka na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić. CSKA je ovom pobjedom ostao u utrci za jedno od mjesta koje vodi u Ligu prvaka. Vlašić je doveo CSKA u vodstvo u 27. minuti, uz veliku pomoć suparničkog vratara Aleksandra Maksimenka. Hrvatski veznjak pucao je s 20 metara, a Spartakov vratar loše reagirao. Mladi Splićanin stavio je "točku na i" u šestoj minuti nadoknade, nakon brze kontre. Primio je dobar pas Arnora Sigurdssona, izišao jedan na jedan s golmanom i lako zabio svoj deveti gol ove sezone. Spartak je od 77. minute igrao s igračem manje, nakon što je isključen Roman Zobnin. Vlašić je na terenu proveo cijeli susret, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 68. minuti. U drugom susretu Lokomotiv je kod kuće odigrao tek 1:1 protiv Krilja Sovjetova ugrozivši borbu za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka.

Domaćin može biti sretan što je osvojio i bod, jer je Aleksej Mirančuk izjednačio u petoj minuti nadoknade, i to s igračem manje nakon što je Vladislav Ignjacev isključen u 50. minuti. Vodeći pogodak za Krilju, koja se grčevito bori za prvoligaški spas, zabio je Dejan Radonjić, bivši napadač Dinama i zagrebačke Lokomotive. Vedran Ćorluka odigrao je za Lokomotiv cijeli susret, zaradivši u 48. minuti žuti karton. Hina