SLAVONSKI DERBI UVJERLJIVO PRIPAO OSJEČANKAMA

Nevrkla, Šalek i društvo su lako riješili Brođanke, misli već okrenute prema Splitu
Objavljeno 29. lipnja, 2020.
Trebao je to biti slavonski derbi, ali utakmica se pretvorila u jednosmjernu ulicu u kojoj je samo ekipa Osijeka imala pravo prolaska.

U 13. kolu Prve hrvatske lige nogometašica gošće iz Slavonskog Broda od prve su minute bile potisnute pred svoja vrata, koja su Osječanke uspjele otvoriti tek u 17. Tada je Šalek prošla po lijevoj strani i vratila do Nevrkle, koja je bila precizna - 1:0. Minutu poslije, nakon izigravanja "crne obrane", Conjar je zdesna pogodila suprotni donji kut te praktički definirala pobjednika - 2:0. Ubrzo se i prva ligaška strijelkinja Balić pridružila onima koje su svladale solidnu vratarku Viktorije, koja nije mogla spriječiti i taj udarac iz blizine - 3:0. Domaći trener Rudež za taj je sraz stoperku Nevrklu prekomandirao u napad, u čijoj se ulozi ta reprezentativka Hrvatske odlično snašla. Do odmora je, naime, još dva puta pogodila gostujuću mrežu te hat-trickom zaključila prvi dio, nakon kojeg je bila zamijenjena. Prvo je ta iskusna Osječanka realizirala novu asistenciju Šalek, a potom si sama stvorila prostor za novo poentiranje - 5:0.

Tim visokim ritmom nastavila je Šalek, u 53. minuti okrunivši svoje vrlo dobro izdanje jer je lopta izmigoljila ispod Mendeš. Šest minuta poslije Bulut je "odbijanac" smjestila u mrežu te postavila konačan rezultat toga susreta 13. kola - 7:0. Poznati epilog i vruće vrijeme utjecali su na splašnjavanje tempa, koji je verbalno davala 60-godišnja brodska igračica Marija Matuzić - Maca Maradona tako zabavljajući okupljene gledatelje na "Mačkamami". Oni su, usto, mogli ponovno na djelu vidjeti osječku budućnost kojoj je Rudež dao priliku.
Riješena je Viktorija, a Osječanke se sad mogu potpuno okrenuti sljedećem dvoboju i velikom derbiju s ekipom Splita. D. Lekšan
OSIJEK*7 (5)

VIKTORIJA*0

OSIJEK - Igralište "Mačkamama". Vrijeme: sunčano, vruće. Teren: odličan. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Barišić (Osijek) 7. Strijelci: 1:0 Nevrkla (17), 2:0 Conjar (18), 3:0 Balić (21), 4:0 Nevrkla (28), 5:0 Nevrkla (42), 6:0 Šalek (53), 7:0 Bulut (59). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Slanovic - (od 74. Belaj -), Bulut 7,5 (od 69. Mikinac 7), Lucić 6,5, Pranješ 7, Nevrkla 8,5 (od 46. Adamović 6,5), Baban 7, Balić 7,5, Conjar 7,5, Šalek 8,5, Pernar 6,5 (od 46. Blažević 7), Laslavić 6,5 (od 69. Andrić 6,5)

VIKTORIJA: Mendeš 6,5, Čavić 6, Obradović 5,5, Matuzić 6, Kurkutović 5,5, Puljašević 5 (od 81. Jelčić -), Petrović 5, Lubina 6, Jurić 5 (od 46. Tot 5), Glavač 5,5, Ivković 5,5

IGRAČICA UTAKMICE: KRISTINA NEVRKLA (OSIJEK)