USPJEH HRVATSKOG TENISKOG DVOJCA

Martić u četvrtfinalu, Borna napokon uspio nekoga i pobijediti
Objavljeno 19. veljače, 2020.
Hrvatski predstavnici bili su uspješni na teniskim turnirima. Petra Martić izborila je plasman u četvrtfinale WTA turnira u Dubaiju nakon što je u dvoboju 2. kola pobijedila Čehinju Barboru Strycovu sa 6:3, 6:3. Petri je za prolaz trebalo sat i 45 minuta igre. Martić je tijekom meča četiri puta oduzela servis svojoj suparnici, dok je Čehinja iskoristila samo jednu od 11 break lopti. Za ulazak u polufinale Martić će se boriti protiv pobjednice susreta između Estonke Anett Kontaveit i Ruskinje Anastasije Pavljučenkove.

Pobjedu je napokon uspisao i Borna Ćorić koji se plasirao u drugo kolo ATP turnira u Riju de Janeiru nakon što je pobijedio 61. tenisača svijeta Argentinca Juana Ignacia Londera sa 7:6 (5), 7:5. Ćorić je u Brazil stigao s nizom poraza u 2020. godini, no uspio je prekinuti crnu seriju. Bila su to dva neizvjesna seta i oba su otišla na stranu hrvatskog tenisača kojemu je sljedeći suparnik domaći igrač Thiago Seybothak, koji je na turnir ušao s pozivnicom. I. Li.