DODIJELJENI SPORTSKI OSCARI

Hamilton i Messi zajedno na tronu, čudesna Biles opet je zaslužila nagradu
Objavljeno 18. veljače, 2020.
Prvi put u 21-godišnjoj povijesti dodjele nagrade Laureus, svojevrsnog sportskog Oscara, u jednoj su kategoriji proglašena dva pobjednika. Isti broj glasova članova akademije za najboljeg sportaša u 2019. godini osvojili su nogometaš Barcelone Lionel Messi i svjetski prvak u Formuli 1 Lewis Hamilton. Za obojicu je to prvi Laureus u karijeri. Hamilton je lani osvojio svoj šesti naslov svjetskog prvaka, a Messi je šesti put osvojio Zlatnu loptu. Kod sportašica nije bilo neizvjesnosti, Oscara je dobila američka gimnastičarka Simone Biles, a njoj je to treći Laureus. Najboljom ekipom godine proglašena je južnoafrička ragbijaška reprezentacija, koja je u Japanu osvojila naslov svjetskog prvaka, novak godine kolumbijski je biciklist Egan Bernal, koji je postao najmlađi pobjednik "Tour de Francea" u posljednjih 110 godina, a za povratnika godine izabrana je njemačka vozačica Formule 3 Sophia Floersch, koja se vratila utrkama iako je nakon nesreće u Makau u studenome 2018. godine bila podvrgnuta 11-satnoj operaciji kralježnice. Za najbolju u konkurenciji sportaša s invaliditetom izabrana je američka skijašica trkačica Oksana Masters, a u adrenalinskim sportovima nagrada je otišla američkoj snowboardašici Chloe Kim. Posebne nagrade dobili su umirovljeni njemački košarkaš Dirk Nowitzki i Španjolski košarkaški savez. H