TEST SUSRET

Zečice bile darežljive na Marakani
Objavljeno 17. veljače, 2020.
I drugi ovozimski pripremni susret s međunarodnim predznakom za nogometašice Osijeka završen je porazno! Nakon što su štićenice trenera Tihomira Rudeža i njegova suradnika Marijana Vuke deset dana ranije izgubile u Budimpešti od visokokotirajuće mađarske ekipe MTK-a (2:4), u nedjelju su u Beogradu slično posrnule od Crvene zvezde (2:3), drugoplasiranog sastava prvenstva Srbije. Odgovarajući protivnik posebice u kontekstu nedostatka jačih utakmica s konkurentima iz bliže okoline tako da ih se traži preko granice. A taj je nedjeljni susret, na terenu s umjetnom travom stadiona “Rajko Mitić” (nekadašnja Marakana), bio u prijateljskim granicama, pri čemu su se “zečice” iskazale darežljivim gošćama igračicama domaćeg sastava darujući u dva navrata vodstvo. Prvo je anulirala Lorena Balić, a drugo Izabela Lojna, ali su “zvezdašice” ubacile i treću loptu iza leđa mlade vratarke Karle Slanovic, nakon čega nije bilo više rezultatskog povratka, tako da je bio porazan taj iz Beograda. Za čije gostovanje struka Osječanki ponovno nije mogla računati na sve igračice jer su, ovaj put, izostale Monika Conjar, Iva Culek, Katarina Pranješ i Ivana Maltašić od kojih potonja više neće biti u kadru ekipe, vjerojatno, na dulje vrijeme. Beogradsko je bilo posvećeno i mladom kadru iz kojeg su Belaj, Matanović, Šipoš i Andrić dobile prigodu u nastavku utakmice nakon što je početno povjerenje iskazano sljedećem sastavu: Slanovic, Bulut, Nevrkla, Kunštek, Laslavić, Baban, Adamović, Pernar, Lojna, Šalek i Balić. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, nakon čega je pet palo u drugom neravnomjerno raspoređenih na štetu “zečica”, čiji treneri nastupom u Beogradu nisu nezadovoljni. Posebice u kontekstu aktualnog pripremnog razdoblja koje će još potrajati do pravih ispita jer će oni početi sredinom ožujka. Sljedeći je pripremni u subotu na “Mačkamami” kada će MTK uzvratiti posjet. D.Lekšan