NOVI POGODAK HRVATSKOG NAPADAČA ZA MILAN

Rebić zabio i Juventusu u Kupu, odluka u uzvratu
Objavljeno 14. veljače, 2020.
Ante Rebić potvrdio je svoju odličnu golgetersku formu u dresu Milana i u prvoj utakmici polufinala nogometnog Kupa Italije. “Rossoneri” su na San Siru dočekali Juventus te remizirali 1:1, a pogodak za domaćine postigao je hrvatski reprezentativac. Domaćin je bio bolja momčad, no propustio je nekoliko prilika, a i sam Rebić u tri navrata nije uspijevao svladati Gianluigija Buffona. Ipak, u 61. minuti legendarni talijanski vratar konačno je kapitulirao kada ga je Rebić nakon ubačaja Castilleja svladao nogom. Bio je to peti pogodak hrvatskog napadača u dresu milanskog kluba, a sve ih je zabio u posljednjih mjesec dana, odnosno šest utakmica. U 71. minuti Milan je zbog drugog žutog kartona Thea Hernandeza ostao s igračem manje, a odmah potom umjesto Rebića u igru je ušao Diego Laxalt. Brojčanu prednost “stara dama” iskoristila je u prvoj minuti sudačke nadoknade, kada je nakon udarca Cristiana Ronalda rukom u svom šesnaestercu loptu blokirao Davide Calabria, a Portugalac je sam uspješno realizirao najstrožu kaznu. Tako Milan ni desetu utakmicu u nizu nije uspio pobijediti Juventus, no bar je nakon devet poraza izborio prvi remi. Uzvrat se igra 4. ožujka u Torinu, a pobjednik će igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kojemu se sastaju Napoli i Inter. Napoli je u prvom susretu kao gost slavio 1:0, uzvrat tog polufinalnog susreta je 5. ožujka u Napulju, a finale se igra 13. svibnja na rimskom Olimpicu. G.R.