PAKET 24 PREMIJER LIGE

Spačva je upisala i drugi poraz u nastavku sezone
Objavljeno 10. veljače, 2020.
Rukometaši Spačve Vinkovci u drugi dio prvenstva Paket 24 Premijer lige ušli su s dva poraza. Nakon izgubljene utakmice u Velikoj Gorici poraženi su i na svom terenu od Dubrave.

Vinkovčani su loše krenuli, već u 5. minuti imali su zaostatak od četiri pogotka (0:4). Pokušavali su domaći stići prednost, ali nisu mogli do potpunog preokreta. Na odmor su otišli s tri pogotka zaostataka (11:14), a onda je to početkom nastavka bolje izgledalo. Sredinom drugog poluvremena Spačva je došla do prvog izjednačenja na utakmici (19:19), u još dva navrata Vinkovčani su uspjeli izjednačiti (20:02, 21:21), ali više od toga nije išlo. U samo pet minuta gosti iz Zagreba ponovo su napravili znatniju razliku, otišli su na plus četiri (21:25), što im je bilo dovoljno da mirno okončaju utakmicu i sigurnom igrom osvoje dva nova boda. Za momčad Spačve nerješiva enigma bili su Ante Ivanković sa sedam pogodaka i Ante Babić sa šest, a domaću su momčad vukli Marko Vignjević, koji je šest puta pogodio suparničku mrežu, te sa po četiri pogotka Marin Marić i Marko Vašarević. Ovim porazom Spačva je pala na četvrto mjesto premijerligaške tablice i otežala si put prema Ligi za prvaka. Priliku za poprvak Vinkovčani će imati sljedećeg vikenda, kada gostuju u Sesvetama kod istoimene momčadi, koja je trenutno u donjem dijelu ljestvice. A. Grgić
Rezultati i tablica
Ostali rezultati 14. kola: Varaždin 1930 - Gorica 24:21, Zamet - Dubrovnik 31:26, Umag - Poreč 31:31. Bjelovar i Sesvete igraju u nedjelju.

1. Gorica*14*10*2*2*410:367*22

2. Dubrava*14*8*3*3*417:392*19

3. Poreč*14*6*3*5*380:368*15

4. Spačva*14*6*3*5*390:397*15

5. Zamet*14*6*2*6*372:382*14

6. Varaždin 1930*14*6*1*7*397:371*13

7. Umag*14*5*3*6*404:421*13

8. Sesvete*13*5*1*7*331:343*11