KOŠARKA

Debi Sigkounasa, poraz u Zaboku
Objavljeno 10. veljače, 2020.
Uoči prvenstvene stanke košarkaši s Drave doživjeli su poraz u 19. kolu HT Premijer lige. Vrijednosnice Osijek vratile su se praznih ruku iz Zagorja, gdje su imale priliku ostvariti i povoljan rezultat. Nakon lošije prve dionice, u kojoj su bili neefikasni, Osječani su zaigrali nešto bolje, pa je tako drugih deset minuta bilo izjednačeno. No Zabok je održavao prije stečenu prednost, a najveću je domaćin imao početkom treće dionice, kada je minus Osječana iznosio čak 16 poena (53:37). Ne prvi put, igrači Domagoja Kujundžića dobro su reagirali nakon što su se našli u teškoj situaciji. U sljedećih šest minuta sve su nadoknadili, a košem Sigkounasa, kojemu je ovo bila premijera u osječkom dresu (12 poena i sedam skokova za nešto više od 32 minute), gosti su napokon i poveli (60:61). Vodstvo nije potrajalo, ali bilo je gusto sve do 39. minute. Zabok je ipak bolje odradio samu završnicu. Kod 82:78 Anzulović je pogodio tricu, povećao prednost domaćina. Bilo je još vremena nešto napraviti, ali Osječani u završne dvije minute nisu napravili ništa. Šteta. Da su gosti bili kompletni (nije bilo Ćorića i Darlinga, dvojica iz startne petorke), možda bi se i izbjegao drugi poraz u nizu, koji je Vrijednosnice Osijek unazadio za jedno mjesto na tablici. Peto, koje je dugo bilo u osječkom vlasništvu, sada je preuzela Šibenka. Borba za bodove u HT Premijer ligi nastavlja se 29. veljače. N.B.
ZABOK       85

VRIJ.OSIJEK       78

ZABOK - Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 250. Sudci: Gracin, pavičić, Kovačević.

ZABOK: Martinko, Lisica 4, Smajlagić 21 (2-2), Tomas 21, Galić 2, Črnjević 11 (2-3), Ćutuk 4 (2-2), Tuđen, Balaško, Jambrović 8, Anzulović 5 (2-2), Lončar 9 (3-4).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 6, Jordano 26 (2-2), Filipović, Kujundžić 9 (1-4), Dmitrović, Šarenac 2, Buljević 15 (2-3), Darling, Sigkounas 12, Lakić 8 (2-2).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 25:13, 24:24, 19:16, 17:15