LIGA PRVAKA U SKUPINAMA E-H

Talijani ljuti na Inter, izgubio od "Barce B"
Objavljeno 11. prosinca, 2019.
Posljednje, 6. kolo Lige prvaka u skupinama E-H, donijelo je prolazak u osminu finala Liverpoolu, Napoliju, Borussiji (D), Lyonu, Chelseaju i Valenciji. Od svih njih samo Borussia nije sama odlučivala o svojoj sudbini jer je, osim vlastite pobjede nad otpisanom praškom Slavijom, morala dočekati i pomoć "nezainteresirane" Barcelone kod Intera. Nogometaši Barce već ranije su osigurali prvo mjesto skupine F, pa je trener Valverde u Milanu izveo "šarolik" sastav, a s kapetanskom trakom do 63. minute predvodio ga je Ivan Rakitić. No i takva postava španjolskog prvaka bila je previše za Inter te ga je pobjedom 2:1 usmjerila u šesnaestinu finala Europske lige. Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret za "nerazzurre" koji su se našli pod velikim kritikama
talijanskih medija zbog propuštene prilike protiv "Barcelone B". Posebno su meta bili Lukaku, koji je uz pogodak promašio nekoliko velikih prilika, ali i trener Conte zbog neučinkovito postavljene taktike, pa je tako Inter ostao na čekanju već osam godina za plasman u nokaut-fazu Lige prvaka. Borussia je, pak, odradila svoj dio posla, no nimalo lako, jer ju je obranama spašavao vratar Burki. U skupini E prolazak su na kraju potvrdili favoriti Liverpool i Napoli. Europski je prvak "blitz-kriegom" u nepune dvije minute golovima Keite i Salaha slomio otpor RB Salzburga, a u pobjedi je do 53. minute sudjelovao i Dejan Lovren kada je ponovno, drugi susret zaredom, zbog ozljede morao napustiti teren. Napoli je s 4:0 protiv Genka ostvario svoju najveću pobjedu u Ligi prvaka te tako pokvario i debi 17-godišnjeg gostujućeg vratara Vandevoordta koji je postao najmlađi vratar u Ligi prvaka, ali je napravio veliki kiks kod prvog pogotka. Lyon je nadoknadio dva gola minusa protiv RB Salzburga te izborio osminu finala, zahvaljujući i pobjedi Benfice nad Zenitom, nakon koje su Portugalci osigurali Europsku ligu, a Rusi se oprostili od Europe. Neočekivano se od Lige prvaka oprostio lanjski polufinalist Ajax, kojemu je odgovarao i remi s Valencijom, no "šišmiši" su slavili i na kraju završili kao prvi u skupini. Zbog lošijeg međusobnog omjera drugi je Chelsea, koji je svladao Lille 2:1, a Mateo Kovačić igrao je do 82. minute. G. Roguljić
Rezultati 6. kola i poredak
Skupina E: Napoli - Genk 4:0 (Milik 3, 26, 38-11m, Mertens 75-11m), RB Salzburg - Liverpool 0:2 (Keita 57, Salah 58). Poredak: Liverpool 13 bodova, Napoli 12, RB Salzburg 7, Genk 1

Skupina F: Borussia (D) - Slavia Prag 2:1 (Sancho 10, Brandt 61; Souček 43), Inter - Barcelona 1:2 (Lukaku 44; Perez 23, Fati 86). Poredak: Barcelona 14, Borussia (D) 10, Inter 7, Slavia Prag 2

Skupina G: Lyon - RB Leipzig 2:2 (Aouar 50, Depay 82; Forsberg 9-11m, Werner 33-11m), Benfica - Zenit 3:0 (Cervi 47, Pizzi 58-11m, Azmoun 79-ag). Poredak: RB Leipzig 11, Lyon 8, Benfica i Zenit 7

Skupina H: Chelsea - Lille 2:1 (Abraham 19, Azpilicueta 35; Remy 78), Ajax - Valencia 0:1 (Rodrigo 24). Poredak: Valencia i Chelsea 11, Ajax 10, Lille 1