PRVA HRL SJEVER (M), 12. KOLO

Osječani s plus 19 do drugog mjesta
Objavljeno 2. prosinca, 2019.
Rukometaši Osijeka očekivano su bez problema svladali posljednjeplasiranu Viro Viroviticu s čak 19 pogodaka razlike (40:21) te se i zahvaljujući pobjedi Moslavine u derbiju nad Rudarom probili na drugo mjesto tablice. Gosti su imali samo početno vodstvo, a sve potom pripalo je domaćim igračima koji su nemilice trpali njihovu mrežu i povećavali prednost. Već u 8. minuti bilo je 6:2 i na tom su se zaostatku Virovitičani držali još nekoliko minuta, a potom su nastavili "kliziti" u sve veći "minus". Poluvrijeme su Osječani završili s četiri uzastopna pogotka, što im je već tada osiguralo dvoznamenkastu razliku (20:9), pa je trener Dag Kovačević u nastavku priliku pružio i igračima koji inače imaju manju minutažu. To se na rezultatu nije primijetilo, jer prednost je samo rasla. U strijelce su se upisali gotovo svi igrači, najefikasniji je ovaj put bio Fran Zrno (7), a osječka je prednost neposredno pred kraj utakmice iznosila i najvećih 20 razlike.
Nakon pet pozitivnih rezultata u nizu, rukometaši Požege upisali su drugi uzastopni poraz, u golijadi kod Ivanića, u kojoj je postignuto čak 80 pogodaka (43:37). G.R.
Osijek*40 (20)

Viro Vir.*21 (9)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković (oba iz Bjelovara).

OSIJEK: Horvat (1+0), Kuže 4 (1), Šimić 5 (3), F. Zrno 7, M. Zrno 5 (1), Cickai 1, Čičak 4, Nedić 2, Goluža 1, Kopić 3, Babić, Radović 5, Pleše 2, Mandarić, Jakobović 1, Kolar (11+0).

VIRO VIROVITICA: Meter (3+2), Oluić 2, Vašarević, Dujmović, Rešetar, Oršučić, Vilček, Štimac (4+0), Moslavac 5, Predragović 5, Crljenić 2 (2), Starčević, Godeč 3 (1), Smutni 4.

SEDMERCI: Osijek 7 (5), Viro Virovitica 2 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Nedić 2, Jakobović 2), Viro Virovitica 10 minuta (Oluić 2+2, Rešetar 2, Moslavac 2, Godeč 2, Smutni 2).
Rezultati 12. kola
Ivanić - Požega 43:37, Maksimir Pastela - Medveščak Zg 29:30, Čakovec - Dugo Selo 23:36, Prelog - Metalac 26:40, KTC - Vidovec 32:24, Moslavina - Rudar 28:19, Osijek - Viro Virovitica 40:21.
U 13. kolu (7. prosinca) sastaju se Rudar - Ivanić, Vidovec - Moslavina, Medveščak Zg - KTC, Viro Virovitica - Maksimir Pastela, Dugo Selo - Osijek, Metalac - Čakovec i Požega - Prelog.