PORAZ ŽRK-A OSIJEK U 9. KOLU PRVE HRL

Osječanke u završnici ostale bez bodova
Objavljeno 18. studenog, 2019.
Rukometašice Osijeka praznih su se ruku vratile s gostovanja 9. kola Prve HRL u Umagu. Poražene su od istoimene ekipe s 28:27, te su tako i dalje bez
pobjede na strani.

No ovaj su put bile vrlo blizu gostujućem slavlju te imaju za čime žaliti. Veći dio prvog poluvremena protekao je u potpuno izjednačenoj igri, gdje se ni jedna ekipa nije uspjela znatnije odvojiti. Najveću prednost stekle su Osječanke, koje su u 14. minuti povele 6:4. No odmah je uslijedio odgovor domaćih, nanizale su tri pogotka te nakratko ponovo preuzele vodstvo. Od 8:8 u 20. minuti, uslijedilo je najbolje razdoblje u igri osječkih rukometašica, kojima je kratkotrajni pad koncentracije u posljednjoj minuti prvog dijela možda odnio i konačno slavlje. Naime, Lea Hren, Dora Lacković i Petra Jeršek zabile su tri uzastopna gostujuća pogotka za "plus pet" (15:10) u 29. minuti, ali su potom Umažanke, uoči kraja poluvremena, zabile dva brza pogotka te na odmor otišle sa za njih ipak prihvatljivijim
zaostatkom.

Takav završetak prvih 30 minuta ipak nije demoralizirao ekipu Jasmina Mrkonje, pa su i prve minute nastavka protekle u čuvanju te zalihe. No od vodstva 19:15 u 37. minuti, Osječanke su samo u pet minuta dopustile izjednačenje (19:19) te se do kraja utakmice odvijala neizvjesna borba. U 46. Umag je prvi put u drugom poluvremenu poveo (22:21), da bi Hren u 52. ponovo dovela Osijek u vodstvo (26:25). Kada je Jeršek u 57. zabila za 27:26, teško je bilo predvidjeti kako će to biti i posljednji gostujući pogodak. No nakon brzog izjednačenja, Osječanke su posljednje dvije minute odigrale s igračicom manje, zbog isključenja Ene Zagorščak, što su Umažanke uspjele iskoristiti te na kraju stići do pobjede, kojom su preskočile Osijek na prvenstvenoj tablici. G. Roguljić
Umag       28 (12)

Osijek       27 (15)

UMAG - SD Stella Maris. Gledatelja: 200. Sudci: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki).

UMAG: I. Pratljačić (2+1), M. Pratljačić, Plahinek 5, Kernjus, Mataija 7 (5), Miočinović 3, Jajčević 3, Pavković 8, Blašković (4+0), Bunić 2, Trento, Imamović, Kremer, Muminović, Markežić 7.

OSIJEK: Borac (2+0), Putnik, Šoš, Hren 4, Lacković 6 (1), Jerčinović 3, Milas, Prskalo, Jeršek 7, Zagorščak 2, Špoljarić, Brkić (8+0), Frančić, Sablić 1, Milić 4.

SEDMERCI: Umag 6 (5), Osijek 2 (1); ISKLJUČENJA: Umag 6 minuta (M. Pratljačić 2, Pavković 2, Bunić 2), Osijek 10 minuta (Hren 2+2, Zagorščak 2+2, Milić 2).