POBJEDA BROKERA

U dramatičnoj završnici bodovi ostali u Gradskom vrtu
Objavljeno 16. studenog, 2019.
Još jedna dramatična utakmica u Gradskom vrtu, nakon kojeg su košarkaši s Drave prekinuli niz od dva poraza, dok je Zabok upisao šesti uzastopni,
Dobar početak utakmice za domaćina, koji je uvodne dvije minute odradio s brzinskih 8:0. Cijela prva dionica ponudila je dominaciju Brokera, koji su potom odradili katastrofalnih deset minuta. Drugu četvrtinu gosti kreću sa osam vezanih poena Tomasa, a u 16. minuti gosti prvi puta dolaze u vodstvo (37:36).  Do odmora, obrana domaćina pala je na ispitu, primila je 35 poena, što je donijelo i dvoznamenkastu prednost Zaboka (43:53). U svega 84 sekunde treće dionice, domaćin je nadoknadio zaostatak, nakon čega se vodila izjednačena borba do samog kraja. U 38. minuti gosti vode 82:85, ali do kraja zabijaju samo Osječani. Kod 84:85, Darlingov skok u napadu, koš i realizirano bacanje najavili su ostanak bodova u gradu na Dravi. Nakon toga, gosti nisu uputili šut u 24 sekunde i Bašić je potom s linije slobodnjaka potvrdio teško izborenu pobjedu. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ZABOK 89:85 (27:18, 16:35, 27:14, 19:18)

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 250. Suci: Jovović, Gracin i Galić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 15 (2-3), Jordano 18 (4-4), Filipović, Kujundžić 12 (3-4), Dmitrović, Šarenac 15 (3-4), Pehli, Buljević14 (2-2), Vedriš, Darling 15 (3-3), Turalija, Vuković. Trener: Domagoj Kujundžić
ZABOK: Martinko, Lisica 21 (1-2),  Samac 2 (2-2), Tomas 17 (3-3), Galić 5 (1-2), Črnjević 4, Ćutuk 2, Tuđen 7 (2-2), Balaško, Jambrović 9 (1-1) , Anzulović, Lonča18 (4-6)r. Trener: Ivan Tomas