KOŠARKA

Sunsi zaustavili niz Sixersa
Objavljeno 5. studenog, 2019.
Košarkaši Phoenix Sunsa (5-2) nanijeli su prvi ovosezonski poraz u NBA ligi Philadelphia 76ersima (5-1) svladavši ih kod kuće 114:109. Sunse je predvodio Devin Booker (40 poena), a Ricky Rubio ubacio je 21. Dario Šarić je za 25 minuta igre imao učinak od pet poena, šest skokova te po asistenciju i osvojenu loptu. Kod Sixersa najefikasniji su bili Al Horford (32), Tobias Harris (24 poena, 10 skokova) i Furkan Korkmaz (20). Ozljedama poharani Golden State Warriorsi (2-5) upisali su prvu pobjedu u svojoj novoj dvorani, svladavši Portland Trail Blazerse 127:118. Eric Paschall (34 poena i Ky Bowman (19 poena) bili su najučinkovitiji kod domaćina, za goste su najviše ubacili Damian Lillard (39) i Hassan Whiteside (22 poena), a Mario Hezona je za nepunih 26 minuta zabio 11 poena (šut 4-6, trica 3-5) te imao pet skokova i jednu ukradenu loptu. Ostali rezultati: Minnesota - Milwaukee 106:134, Washington - Detroit 115:99, Brooklyn - New Orleans 135:125, Memphis - Houston 100:107. G.R.