RUKOMETAŠICE OSIJEKA IZVUKLE BOD

Osječanke u drugom dijelu nadoknadile "minus sedam"
Objavljeno 31. listopada, 2019.
U utakmici s dva potpuno suprotna lica domaće mogle čak i slaviti

Rukometašice Osijeka odigrale su 25:25 protiv Sesvete Agroproteinke u 6. kolu Prve hrvatske lige te tako upisale drugi uzastopni prvenstveni remi. Bila je to utakmica s dva potpuno suprotna izdanja obiju ekipa, a u kojem su gošće dominirale prvim poluvremenom, dok su domaće igračice u drugome nadoknadile veliki zaostatak.

Neprepoznatljivo su izgledale Osječanke u prvih 30 minuta u kojima im gotovo ništa nije polazilo za rukom. Nije funkcionirala ni obrana, od koje se toliko mnogo očekivalo, dok je napad potpuno zakazao, s previše bezidejnosti te brojnim izgubljenim loptama. Ipak, teško je bilo vjerovati da će protiv ekipe koju su prije nepuna dva mjeseca svladale u prijateljskom susretu igračice Jasmina Mrkonje izgledati toliko nemoćno u prvom poluvremenu. Kada je Josipa Jerčinović u 6. minuti pogodila za prvo vodstvo Osijeka u susretu (3:2), vjerojatno nitko od nazočnih u dvorani Zrinjevac nije pomislio da će biti i jedino za domaću ekipu. Ali, uslijedila je prva veća "crna rupa" u igri Osijeka, što su gošće znalački iskoristile. Kažnjavale su tehničke pogreške suparnica, solidno je s obranama susret otvorila i Lucija Bešen, pa su Sesvećanke u 12. minuti vodile 6:3 i primorale Mrkonju na ranu minutu odmora. Nije to donijelo pomaka u igri njegovih djevojaka, jer su gošće povele i 7:3. Devetominutni post prekinula je Jerčinović, ali to nije značilo i buđenje domaćeg napada. Naprotiv, teško su Osječanke nalazile rupe u gostujućoj obrani, kojoj su obilato pomagale, s čak deset izgubljenih lopti u prvom dijelu. Nakon jedne takve Sesvećanke su kompletirale seriju 4-0 za najvećih "plus osam" (13:5) u 25. minuti. Koliko je domaći napad bio jalov dovoljno govori da se u razdoblju od 20 minuta samo Jerčinović upisivala u strijelce. Na odmor su gošće otišle s velikih sedam golova viška (15:8), i igrom koja je garantirala kako su nadomak slavlja.

Prve minuta nastavka nisu donijele nagovještaj kako bi epilog mogao biti drugačiji. Iako je Osijek drugo poluvrijeme otvorio s dva pogotka, na isti su način odgovorile i Sesvećanke, pa je razmak ostao isti. Naznaku nade donijela je domaća serija 4-0 kojom su u 41. minuti stigle na tri pogotka minusa (16:19). Imale su domaće u tom trenutku čak dvije igračice više na parketu, ali su slabo to iskoristile, a gošće su čak i u takvoj situaciji uspjele zabiti. Desetak minuta prije kraja bilo je 24:19 za Sesvećanke, a kada su u 54., s igračicom manje, zabile za 25:21, činilo se da će biti samo stvar rutine privesti susret kraju. No, dogodio se veliki povratak Osječanki koje više nisu primile ni jedan pogodak. Pet minuta prije kraja Zorana Milić iz kontre je prepolovila zaostatak, a potom su Lacković i Lea Hren zabijale s igračicom manje, pa je rezultat dvije i pol minute prije kraja bio izjednačen (25:25). Izgubljena lopta te isključenje gošći donijele su Osijeku u završne dvije minute brojčanu prednost, no domaće je nisu znale iskoristiti, iako su imale dva napada. Onaj posljednji, kada je ostalo 17 sekundi do kraja, Osječanke su odradile bezidejno, pa je završio devetercem od kojeg na kraju nije bilo ništa. No, s obzirom na sve viđeno tijekom 60 minuta domaće moraju biti zadovoljne i s bodom.

Goran Roguljić
Osijek*25 (8)

Sesvete Ag.*25 (15)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

OSIJEK: Borac (6+0), Putnik 1, Šoš, Hren 4, Lacković 8 (3), Jerčinović 4, Milas (2+0), Prskalo, Jeršek 2, Zagorščak 1, Špoljarić, Nikolić, Ma. Brkić (3+0), Frančić, Sablić, Milić 5.

SESVETE AGROPROTEINKA: L. Bešen (9+0), Matijaš 2 (2), Čalušić 5 (2), Tupek 1, M. Bešen, Dičak 1, Burić 5, Cvitanović, Derežić, Mi. Brkić, Lovrenčević, Lukić 4, Anđelić 4, Pehar, Lisjak 3.

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Sesvete Agroproteinka 4 (4); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Hren 2, Jeršek 2, Špoljarić 2, Sablić 2, Milić 2), Sesvete Agroproteinka 18 minuta (Čalušić 2+2, Anđelić 2+2, Lisjak 2+2, L. Bešen 2, Tupek 2, Dičak 2)