DRUGA HMNL - ISTOK

Favoriti, zasad, prema planu
Objavljeno 17. listopada, 2019.
Nakon dugo vremena Druga hrvatska malonogometna liga "istok" mogla bi ponuditi veliku neizvjesnost kada je u pitanju borba za prvo mjesto i plasman u kvalifikacije za ulazak među prvoligaše. Naime, prošle sezone ispala su oba slavonska prvoligaša Osijek Kelme i Brod 035 koji u novoj sezoni planiraju brzi povratak u elitu. Međutim, mjesta neće biti za obje momčadi priliku za odlazak u kvalifikacije dobit će samo prvak "istoka". Odigrana su dva kola, a Osječani i Brod 035 očekivano imaju maksimalan učinak, a zasad korak s njima drži samo Nova Gradiška. U 2. kolu Osijek Kelme je visoko porazio županjski Olimpijac (11:1), a Brod 035 je, također, glatko svladao vinkovačku Aureliju. Nova Gradiška je do druge pobjede došla na gostovanju u Vinkovcima, a prve bodove osvojili su Mala mljekara i Slatina koji su remizirali u međusobnom okršaju. Jakšić se dobro držao u Našicama do početka drugog poluvremena kada je imao prednost od 2:1, ali onda su Našičani stisnuli gas, i u 18 minuta zabili pet pogodaka te tako došli do prve pobjede ove sezone. Tako su favoriti za osvajanje prvog mjesta očekivano glatko odradili start prvenstva. No, već u trećem kolu bit će vrlo zanimljivo, jer Osijek Kelme putuje u goste Novoj Gradiški gdje će njegove šampionske ambicije biti na prvom ozbiljnijem iskušenju.
Rezultati 2. kola: Osijek Kelme - Futsal Olimpijac (Županja) 11:1, Vinkovci - Nova Gradiška 3:5, Mala mljekara (Valpovo) - Slatina 2:2, Brod 035 - Aurelia (Vinkovci) 5:1, Našice - Jakšić 6:2. Susret Autodijelovi Tokić - Brod nije odigran. D.Keler