SENIORSKO I KADETSKO PH

Zlatom se okitili Sara, Ljubica i Ivan Katić
Objavljeno 11. listopada, 2019.
U Zagrebu je održano seniorsko i kadetsko prvenstvo Hrvatske u sportskom i combat sambu te turnir za dječake i djevojčice u sambu na kojemu su uspješan nastup imali članovi Sambo kluba Mursa. U seniorskoj konkurenciji u sportskom sambu prvakinje Hrvatske postale su Sara Matijević (do 48 kg) i Ljubica Jurilj (do 56 kg), a Dominik Matijević (do 68 kg) uzeo je srebro. Kod kadeta u sportskom sambu zlatom se okitio Ivan Katić (do 60 kg), njegov brat Luka (do 60 kg) bio je srebrni, kao i Andrej Lovas (+84 kg), a Adrian Hranjec (do 60 kg) bio je peti. U sportskom sambu za dječake prvo je mjesto osvojio Luka Katić (do 55 kg), a treća Mihael Inhof (do 55 kg) i Andrej Lovas (+65 kg). U ekipnom poretku seniora i seniorki Mursa je bila druga, iza Zaga, a ispred Belišća, dok je kod kadeta i kadetkinja zauzela treće mjesto, iza Bana i Belišća. G.R.