BOĆANJE

Stankovci osvojili 20. jubilarni memorijal u čast Milenku Tomasu
Objavljeno 18. rujna, 2019.
Na boćarskim terenima SD-a Olimpija održan je jubilarni, 20. memorijal "Milenko Tomas". Sudjelovalo je osam momčadi, od kojih je šest bilo iz Hrvatske te dvije iz BiH i Crne Gore. U prvoj fazi turnira sudionici su bili podijeljeni u dvije skupine sa po četiri sastava, od kojih su dva prvoplasirana izborila pravo nastupa u polufinalu. U prvom polufinalnom susretu Hrvatski dragovoljac iz Zagreba bio je uspješniji od Trilja (11:8), a drugi finalist postala je ekipa Stankovca, koja je uvjerljivo svladala FEŠK Feravino (13:1). U utakmici za treće mjesto FEŠK je bio bolji od Trilja (13:5), te su tako Feričančani osvojili brončane medalje. U finalnoj dvoboju Stankovci su svladali Hrvatski dragovoljac (13:3) i osvojili jubilarni turnir. Osim momčadskog održana su i pojednačna natjecanja u izbijanju bulina te baljanke u krug. Obje te titule osvojili su gosti iz Gruda (BiH). Najbolji izbijač bio je Jakov Galić, a najbolji valjač Damir Brzica. Svi najbolji nagrađeni su prigodnim pokalima i medaljama. D.Kl.