PRVA HRL “SJEVER” (M)

Osječani pobjedom otvorili sezonu
Objavljeno 16. rujna, 2019.
Rukometaši Osijeka pobjedom su krenuli u novu sezonu u Prvoj HRL Sjever svladavši na parketu dvorane Zrinjevac Metalac s 32:27. U izjednačenom prvom poluvremena, s čak devet izjednačenja, domaća je momčad češće imala prednost, no ona je najviše iznosila dva pogotka viška. Na odmor su igrači Ivana Šunde otišli s pogotkom prednosti i više nisu dopuštali Zagrepčanima preuzimanje vodstva. Vrlo brzo u nastavku, već u 36. minuti, Osijek je prvi put poveo s "plus tri" (19:16), nakon čega su gosti bezuspješno pokušavali uhvatiti korak. Uspijevali su samo neko vrijeme održavati taj zaostatak, no u završnici su domaći dodatno stisnuli gas te prvo u 56. preko Vukovića poveli s četiri gola viška (29:25), a nedugo potom i s najvećih pet, s koliko su na kraju i slavili. Među strijelce se tada upisao i raspoloženi vratar Kolar, pogodivši praznu suparničku mrežu, a konačni je rezultat postavio Radović ‘‘cepelinom‘‘ na asistenciju Nedića.

Debi u prvoligaškom "sjeveru" imala je Požega, koja je u Čakovcu poražena od istoimenog domaćina s 12 pogodaka razlike. Rezultati 1. kola: Maksimir Pastela - Dugo Selo 25:25, Osijek - Metalac 32:27, Moslavina - Medveščak Zg 27:19, KTC - Viro Virovitica 33:24, Rudar - Vidovec 27:26, Čakovec - Požega 41:29, Prelog - Ivanić 28:20. G.R.
Osijek       32 (15)

Metalac       27 (14)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 150. Sudci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba iz Varaždina).

OSIJEK: Kolar 1 (9+0), Šimatić 2, Kuže 1, Marković 2, M. Zrno 2, Šimić 1, Cickai, Čičak 5, Nedić, Bošnjak, Vuković 3 (2), Kopić, Babić 4, Radović 8 (1) i Pleše 3.

METALAC: Henigman (14+2), Kaldi 1, Jurman 3, Semren 5, Miklečić 2, Poljak, Katinić 3 (2), Matoic 3 (2), Pranjić 2, Finek 2, Jakić, Cikatić 5 (2), Magdić 1 i Marunčić.

SEDMERCI: Osijek 5 (3), Metalac 7 (6); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Radović 2+2, Marković 2, Zrno 2, Babić 2), Metalac 10 minuta (Cikatić 2+2, Kaldi 2, Semren 2, Pranjić 2); CRVENI KARTON: Babić (Osijek, 39)