PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Osječanke krenule porazom u Sinju
Objavljeno 16. rujna, 2019.
Rukometašice Osijeka porazom su krenule u novu sezonu Prve HRL. Na gostovanju kod novog prvoligaša Sinja Osječanke nisu pokazale svoje najbolje izdanje te su poražene 33:32 (16:15). Prednost je cijelo vrijeme bila na strani domaće ekipe, koja je brzo povela 4:1, no uglavnom je imala pogodak ili dva prednosti. Na odmor su Sinjanke otišle s pogotkom viška te su i u nastavku držale prednost, ne dopuštajući gošćama preokret. Razlika je u 50. minuti narasla na najvećih “plus pet” (28:23) nakon čega su igračice Jasmina Mrkonje pokušale u preostalom vremenu napraviti veliki povratak. Uspjele su se približiti na samo gol zaostatka, no više od toga nisu napravile te su tako sezonu otvorile porazom. Najefikasnije u redovima Osijeka bile su Dora Lacković (8), Zorana Milić (7) i Lea Hren (6), dok je Sinjanke predvodila Marija Hrgović-Tomić (9). G.R.