TRIATLON U VINKOVCIMA

Loše vrijeme, ali svi stigli do cilja
Objavljeno 9. rujna, 2019.
Vrijeme nije bilo idealno, ali ni to nije moglo pokvariti triatlon natjecanje koje se proteklog vikenda održavalo u Vinkovcima. Sedmi amaterski triatlon okupio je 48 sudionika u dvije kategorije, do 30 godina te više od 30 godina te u muškoj i ženskoj kategoriji.

Plivanje na 400 metara na jezeru Banja, potom 20 km bicikliranja te 5 km trčanja nije bilo jednostavno po lošim vremenskim uvjetima, no svaki od natjecatelja uspio je uspješno završiti utrku.

- Hvala svima koji nas prate i podržavaju ovaj događaj. Ove godine nas je dočekalo loše vrijeme pa je brojka od 48 natjecatelja vrlo dobra. Nije bilo lako, stoga svaka čast svima - rekao je Igor Nađ, predsjednik HPD-a Cibalia.

U muškoj kategoriji do 30 godina prvo mjesto osvojio je Robert Vargić (59,38) iz Osijeka, drugi je bio Zagrepčanin Marko Varga (59,39), a treći Dorian Vugrek (1:01:04) iz Vinkovaca. Kod žena do 30 godina slavila je Lana Jurić (Vinkovci) s vremenom od 1:14:13 sati, ispred Sare Božić (1:19:45, Vinkovci), a treće mjesto osvojila je Adela Matošević (1:39:30, Vinkovci).

U starijoj kategoriji, onoj +30, pobjednik vinkovačkog triatlona je Ivan Szabo (59,30, Vukovar), drugo mjesto osvojio je Saša Bajamić (1:01:54, Osijek), a treći je bio Antonio Šutalo (1:02:14, Đakovo). Kod žena prva je bila Sonja Sabo (1:05:15, Đakovo), druga Margareta Vučak (1:21:02, Osijek), a treća Monika Bizik (1:22:29, Našice).

Zanimljivo natjecanje održano je u organizaciji Triatlon kluba Vinkovci, Atletskog kluba Cibalia, Hrvatskog planinarskog društva Cibalia, Plivačkog kluba Orion Vinkovci, Bicikističkog kluba Sokol te Grada Vinkovca, uz potporu Zajednice sportskih udruga grada Vinkovaca i Hrvatske gorske službe spašavnja stanica Vinkovci. M. Kokaj