EUROPSKO EKIPNO ATLETSKO PRVENSTVO - DRUGI RANG

Horvat s 5.20 metara četvrti
Objavljeno 12. kolovoza, 2019.
Hrvatska atletska reprezentacija zauzela je peto mjesto na natjecanju druge lige Europskog ekipnog prvenstva održanog ovoga vikenda u Varaždinu. Nakon 40 disciplina hrvatski su atletičari osvojili 306 bodova, kao i četvrta Latvija, ali latvijski atletičari su ostvarili više prvih mjesta. Prvo mjesto i promociju u prvu ligu osvojila je Estonija s 336.5 bodova, druga Slovenija uzela je 321, a treća Danska 313 bodova. Iz druge lige ispali su osmi Izrael, deveti Cipar, 10. Luksemburg, 11. Gruzija i 12. Malta, a kao pobjednik treće lige promociju u drugu ligu izborila je Srbija. U nedjelju su pobjede Hrvatskoj osigurali olimpijska pobjednica u bacanju koplja Sara Kolak i Dino Bošnjak u utrci na 3000 metara koji su se tako pridružili Sandri Perković, koja je bila najbolja u bacanju diska u subotu. U nedjelju su pak druga mjesta osvojili Ivana Lončarek na 100 metara s preponama, Marija Tolj u bacanju kugle, Ana Šimić u skoku u vis i Matea Parlov na 5000 metara. Veliki broj bodova našoj reprezentaciji donijeli su i trećeplasiranii Sven Cepuš na 800 metara te ženska štafeta na 4x400 metara. U Varaždinu je nastupio i Osječanin Ivan Horvat u skoku s motkom, preskočio je 5.20 metara i to je bilo dovoljno samo za četvrto mjesto. H