SVJETSKO RUKOMETNO PRVENSTVO ZA KADETE

Hrvatska “gazi” suparnike
Objavljeno 9. kolovoza, 2019.
Hrvatski kadeti nastavljaju pobjede na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Makedoniji. Hrvatska rukometna mladost u trećoj je utakmici skupine A ostvarila i treću uvjerljivu pobjedu. Na startu su naši kadeti pobijedili Norvešku, zatim razbili Čile, a onda su u petak bili bolji od Saudijske Arabije s 36:17 i na taj način su već osigurali nastup u osmini finala.

Saudijci su krenuli u velikom stilu, iznenađujuće su poveli 3:0, 4:1, pa imali 5:2. No, onda su lagano prizemljeni, jer bolji suparnik, a Hrvatska to svakako jest, pohvatao je konce i primirio rastrčane Saudijce te u nastavku više nije bilo dvojbi. Hrvatska je posložila obranu i serijom od šest pogodaka okrenula je rezultat u svoju korist, a ubrzo pobjegla i na “plus tri” (8:5). Potom je samo povećavala prednost, pa se na odmor otišlo sa šest pogodaka prednosti (19:13) za naše. U drugom poluvremenu Hrvatska je još bolje izgledala, obrana je funkcionirala savršeno i suparnik je bio nemoćan. Dovoljno je reći - Saudijska Arabija je u drugih 30 minuta zabila samo četiri pogotka, a to se na Svjetskim prvenstvima, pa čak i kadetskim, doista rijetko događa. U hrvatskim redovima ponovno je blistao Fran Mileta sa šest pogodaka i bio je izabran za igrača utakmice. Subota je za naše mladiće slobodan dan, a u nedjelju Hrvatska od 18.30 sati igra protiv Slovenije. I. Li.