PRETKOLO EUROPSKE LIGE

Barišić asistirao, pa onda zabio svoj prvijenac u dresu Rangersa
Objavljeno 11. srpnja, 2019.
U prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige Glasgow Rangers u gostima je svladao gibraltarski St. Joseph 4:0, uz veliki doprinos Borne Barišića. Hrvatski je reprezentativac postigao svoj prvijenac u dresu škotskog velikana te upisao i asistenciju za rutinsku pobjedu. Iako je UEFA "ukrala" Barišiću pogodak, Rangersi su na svojoj službenoj stranici objavili kako je strijelac hrvatski nogometaš. Iz slobodnjaka je pogodio za 3:0 i na snimci se jasno vidi kako je lopta prošla gol-liniju prije nego što ju je golman izbio, na loptu je potom natrčao Goldson i pospremio je u mrežu, pa je UEFA njega upisala kao strijelca. U prvom dijelu tog susreta nije bilo pogodaka, a Rangers je u vodstvo stigao u 50. minuti kada je Barišić odlično ubacio, a Ryan Jack poentirao za 1:0. Šest minuta poslije službeni prvijenac u dresu glasgowskog kluba zabio je Ojo, na asistenciju Taverniera, a u 68. minuti prvi se put u strijelce u dresu Rangersa, ma štko god UEFA kazala, upisao i Barišić, zabivši iz slobodnog udarca. Konačni je rezultat postavio Morelos u 77. minuti. Barišić je odigrao svih 90 minuta za goste, kao i Nikola Katić.

Većina utakmica 1. pretkola Europske lige odigrat će se danas, a dvoboj litavskog Ventspilsa i albanske Teute posebno će pratiti u splitskom Hajduku, jer upravo će pobjednik tog ogleda biti suparnik Splićanima u sljedećem pretkolu.

Današnji susreti: Pjunik - Shkupi, Ordabasi - Torpedo Kutaisi, Ventspils - Teuta, Alaškert - Makedonija, AEK Larnaca - Petrocub, Trans - Budućnost, Lac - Hapoel Beer-Sheva, Sabail - Universitatea Craiova, Flora - Radnički, KuPS - Vitebsk, Balzan - Domžale, Riteriai - KI, Ružomberok - Levski, Liepaja - Dinamo Minsk, Kauno Žalgiris - Apollon, Dinamo Tbilisi - Engordany, Radnik Bijeljina - Spartak Trnava, Šahtjor - Hibernians, Speranta Nisporeni - Neftči, Akademija Pandev - Zrinjski, Molde - KR Reykjavik, Brondby - Inter Turku, Crusaders - B36, Debrecen - Kukes, Maccabi Haifa - Mura, Brann - Shamrock Rovers, Malmö - Ballymena, Fola Esch - Chikhura, Olimpija Ljubljana - RFS, Connah‘s Quay - Kilmarnock, Dunajska Sreda - Cracovia, Zeta - Fehervar, FCSB - Milsami, Čukarički - Banants, Europa - Legia, Aberdeen - RoPS, St. Patrick‘s - Norrköping, Cliftonville - Haugesund, Cork - Progres, Široki Brijeg - Kairat, Honved - Žalgiris, Stjarnan - Levadia i Breidablik - Vaduz. G.R.
Kardum čiste mreže protiv C. zvezde
U prvoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka litvanska Suduva remizirala je kod kuće bez pogodaka protiv Crvene zvezde. Litvancima je čistu mrežu sačuvao nekadašnji vratar NK Osijek Ivan Kardum, a za domaćine još su igrali i Andro Švrljuga te Josip Tadić (do 46. minute). Celtic je u Sarajevu s 3:1 svladao istoimenog BiH prvaka, koji je poveo golom Mirka Oremuša (29), a potom je preokrenuo golovima Johnstona (35), Edouarda (52) i Sinclaira (85). Ostali rezultati: Astana - CFR Cluj 1:0, Ararat-Armenia - AIK Stockholm 2:1, HJK Helsinki - HB Torshavn 3:0, Kalju - Škendija 0:1, Dudelange - Valletta 2:2, TNS - Keronikeli 2:2.