Objavljeno 5. srpnja, 2019.

Vezani članci

WIMBLEDON

Dodig u 2. kolu, Pavić out

Wimbledonska bajka Petre Martić ide dalje. Tenisačica iz Duća nastavlja odlične ovogodišnje rezultate. Na travi All England Cluba možda i ne igra svoj najbolji tenis, ali pobjeđuje. I to na kakav način lomi suparnice. Strpljivo vreba svaku priliku i kad s druge strane nanjuši slabost, suparnicama nema spasa. Petra je ovoga tjedna imala uspona i padova, sva tri meča je dobila u tri seta, a imponira njezina mentalna snaga i koncentracija u najvažnijim trenucima. Kad najviše treba, uglavnom daje najbolje od sebe. Tako je bilo i u petak u 3. kolu protiv Amerikanke Danielle Collins, koju je Petra pobijedila sa 6:4, 3:6, 6:4. Iako se u nekim trenucima činilo da hrvatska tenisačica "pleše po rubu", izvukla se iz problema i onda u sjajnoj završnici trećeg seta napravila ključne poene za plasman u osminu finala Wimbledona.

Petra je krenula agresivno i u prvom setu "pomela" Collins, ali kako je meč odmicao, Amerikanka je bila sve bolja i preciznija, bilo je sve manje pogrešaka u njezinoj igri i sve više prijetnje za Martić, koja je pak u drugoj dionici popustila, i to joj se osvetilo. Collins je u šestom gemu napravila break, dovoljno za 1:1 u setovima. Odmah na početku trećeg seta Amerikanka je napravila break, pa povela 2:0, no ono što smo mogli naučiti svih ovih godina je da se Petra baš nikad ne predaje. Iako je Collins u tim trenucima igrala fantastično, Martić je našla način kako ju primiriti, osvojila je tri gema zaredom i preokrenula rezultat u svoju korist. Potom je u devetom gemu breakom povela 5:4, pa ostala mirna na svoj servis i pobjedom osigurala drugi tjedna u All England Clubu te izjednačila svoj najbolji rezultat u Wimbledonu. U osmini finala je bila i prije dvije godine, a nakon tradicionalne slobodne wimbledonske "srednje nedjelje" Petra u ponedjeljak prolaz u četvrtfinale traži protiv osme tenisačice svijeta Eline Svitiline. I. Liović