Sport
ERSTE PLAVA LIGA U VUKOVARU

Na premijeri trčala, skakala i bacala 373 osnovnoškolca
Objavljeno 11. lipnja, 2019.

U Vukovaru su prvi put održane kvalifikacije Erste Plave lige, najmasovnijeg dječjeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj, namijenjenog osnovnoškolcima od trećih do šestih razreda. Nakon što je prethodno odrađeno šest kvalifikacijskih turnira (Rijeka, Zagreb, Osijek, Pula, Makarska i Zadar) na red je stigao i grad heroj, koji je jedan od dva nova grada domaćina u ovogodišnjem sedmom izdanju natjecanja.

U organizaciji AK Vukovar, te u suradnji s osječkim AK Slavonija-Žitom, na stadionu HNK Vukovar nastupilo je 373 učenice i učenika koji su se nadmetali u utrkama na 60, 300 i 600 m, skoku u dalj i vis te bacanju vortexa i kugle, ovisno o uzrastu. Po dvoje najboljih u svakoj kategoriji i iz svake discipline izborilo je plasman u finale, koje će se održati 3. rujna u Zagrebu, uoči velikog međunarodnog atletskog mitinga Hanžekovićeva memorijala.

Putnici na finale u Zagreb

3. razredi, djevojčice, 60 m: 1. Teodora Leskovac (Tadijanović, Vukovar) 10.47, 2. Martina Ljubić (Otok) 10.60; 300 m: 1. Martina Ljubić 59.10, 2. Dorotea Mišić (Otok) 1:04.45; dalj: 1. Vita Panza (Zadro, Vukovar) 2,77, 2. Marija Džaja (Zadro, Vukovar) 2,71; vortex: 1. Jana Rokuić (Glavaš, Vukovar) 15,15, 2. Marija Džaja 14,25;

dječaci, 60 m: 1. Lućiano Đanija (Tadijanović, Vukovar) 10.12, 2. Simon Kovačević (Vukovar) 10.32; 300 m: 1. Strahinja Brković (Andrić, Vukovar) 58.30, 2. Lućiano Đanija 1:00.08; dalj: 1. Dominik Astaloš (Bauer, Vukovar) 2,98, 2. Dragan Jankov (Tadijanović) 2,80; vortex: 1. Strahinja Brković 36,89, 2. Noa Ružanji (Zadro, Vukovar) 29,05;

4. razredi, djevojčice, 60 m: 1. 1. Mia Vučko (Otok) 9.49, 2. Monika Zovko (Glavašević, Vukovar) 9.78; 300 m: 1. Mia Vučko 57.36, 2. Tanja Turukalo (Glavašević) 1:05.41; dalj: 1. Monika Zovko 3,66, 2. Tanja Turukalo 3,29; vortex: 1. Lana Blažević (Bauer, Vukovar) 17,99, 2. Tara Azenić (Glavašević) 16,29;

dječaci, 60 m: 1. Luka Knežević (Vukovar) 9.09, 2. Noa Babić (Vukovar) 10.07; 300 m: 1. Luka Knežević 53.08, 2. Juraj Jakšin (Vukovar) 58.18; dalj: 1. Leon Pencinger (Andrić, Vukovar) 3,07, 2. Juraj Jakša (Bauer, Vukovar) 2,93; vortex: 1. Noa Kuljić (Glavašević) 35,69, 2. David Pejčević (Bauer) 30,81;

5. razredi, djevojčice, 60 m: 1. Valentina Mrkonja (Zadro) 10.13, 2. Nika Ivković (Mitnica, Vukovar) 10.14; 600 m: 1. Lea Petrinović (Otok) 2:04.89, 2. Paula Abramac (Otok) 2:11.70; dalj: 1. Lana Brkić (Bauer) 3,28, 2. Marija Ikić (Mitnica) 3,15; kugla (2 kg): 1. Rebeka Španićek (Mitnica) 6,15, 2. Martina Božanić (Andrić) 5,81;

dječaci, 60 m: 1. Noa Grubišić (Bauer) 9.54, 2. Antonio Hutz (Mitnica) 9.62; 600 m: 1. Tomislav Paljušaj (Tadijanović) 1:57.43, 2. Ivan Rajčić (Otok); dalj: 1. Dario Ivanovski (Andrić) 4,00, 2. Tomislav Paljušaj (Andrić) 3,97; kugla (3 kg): 1. Jovan Brković (Andrić) 9,13, 2. Ivan Šuvak (Mitnica) 7,75; 600 m: 1. Matea Hraško (Otok) 2:00.89, 2. Gabrijela Knežević (Mažuranić) 2:01.57;

6. razredi, djevojčice, 60 m: 1. Gabrijela Knežević (Mažuranić, Virovitica) 9.33, 2. Tena Hideg (Zadro) 9.64; 600 m: 1. Matea Hraško (Otok) 2:00.89, 2. Gabrijela Knežević (Mažuranić) 2:01.57; dalj: 1. Nika Babić (Otok) 3,72, 2. Mateja Nikolić (Bauer) 3,37; vis: 1. Klara Tomić (Zadro) 1,00, 2. Luna Jakiš (Tadijanović) 0,95; kugla (2 kg): 1. Nina Belčić (Bauer) 7,78, 2. Ella Paljušaj (Bauer) 7,78;

dječaci, 60 m: 1. Majej Ilišević (Mitnica) 9.16, 2. Milan Blodić (Glavašević) 9.18; 600 m: 1. Ivan Bilać (Kovačić, Đakovo) 1:54.29, 2. Saša Duraslija (Glavašević) 1:57.99; dalj: 1. Roman Mazurek (Bauer) 4,25, 2. Milan Godić (Glavašević) 4,12; vis: 1. Marijo Helc (Zadro) 1,28, 2. Saša Duraslija 1,25; kugla (3 kg): 1. Luka Hekić (Andrić) 9,14, 2. Mihajlo Pantelić (Tadijanović) 7,96.
G. Roguljić
Najčitanije iz rubrike
DanasTjedan danaMjesec dana
1

BIJELO-PLAVI U PUNOM POGONU

"Generalka", nakon dugo
vremena, mogla bi se
igrati u Gradskom vrtu

2

MLADI VATRENI U NEDJELJU ODLAZE NA EURO

Važno je otvoriti turnir pobjedom

3

POČETAK NA TRAVI, KRAJ U DVORANI

Donna ide ponoviti 2017. godinu