BJELOBRĐANI PRVI PUT ZAIGRALI NA POLJUDU I OSTALI NEPORAŽENI

BSK u ludoj završnici zabio dva pogotka za bod
Objavljeno 20. svibnja, 2019.
Nogometaši BSK-a napravili su još jedan preokret, vratili se iz ponora poraza i osvojili bod na gostovanju. I to bod na splitskom Poljudu! U posljednjem susretu 25. kola Druge HNL Bjelobrđani su igrali kod Hajduka II, a susret je završio neodlučeno - 3:3.

Hajduk II je krenuo silovito, prijetio od samog početka i tjerao vratara BSK-a Ilinčića na stalnu budnost, no gosti su se uspjeli obraniti u 20-ak minuta igre. A onda u 22. minuti Šego je dodao petom za Delića čiji je udarac blokiran, no nakon kornera pao je pogodak, a efektno ga je zabio Delić. Prvi pokušaj gosti su imali u 44. minuti kada je s 20 metara pucao Ištvanić, ali lopta je otišla malo iznad grede. I onda u sljedećem napadu Hajduk II je udvostručio prednost i to na nevjerojatan način. Vratar gostiju izišao je daleko od svojih vrata kada je htio spriječiti dugu loptu domaćina, no umjesto da izbaci loptu iz auta, vratio ju je na sredinu terena, primirio ju je Teklić i zapucao s 45 metara te pogodio mrežu.
U nastavku su gosti krenuli bolje, počeli stvarati prilike i prijetiti, a to se isplatilo u 68. minuti kada je Čikvar smanjio. I onda luda završnica utakmice, prvo je Delić 15 minuta prije kraja zabio za 3:1, no BSK se nevjerojatno vratio te preko najboljih u susretu - Čikvara i Šimićića - uzeo bod na Poljudu. T. Bilić

Ivana Liović
HAJDUK II *3 (2)

BSK *3 (0)

SPLIT - Stadion Poljud. Gledatelja 100. Sudac: Marko Linić (Rijeka) - 6. Strijelci: 1:0 Delić (22), 2:0 Teklić (45), 2:1 Čikvar (68) 3:1 Delić (75), 3:2 Čikvar (80), 3:3 Šimičić (89). Žuti kartoni: Kalik, Kreković (Hajduk II), Periša, Ilinčić (BSK)

HAJDUK II: Matijaš 5,5, Jo. Bašić 6 (od 46. Kreković 6), Dellova 5,5, Ja. Bašić 5,5, Ciprić 5,5, Teklić 7,5, Kalik 6, Sahiti 6 (od 33. Martinović 6), Šego 6,5, Špikić 6,5, Delić 7,5.

BSK: Ilinčić 5, Gvozdenović 6, Kovačić 5,5, Majtanić 5,5, Ištvanić 6,5, Periša 5,5, Čikvar 7,5, Ilić 6 (od 79. Ćorić), Muženjak 5 (od 46. Anić 6,5), Jakšić 5 (od 68. Popović 6,5), Šimičić 7.

IGRAČ UTAKMICE: JOSIP ČIKVAR (BSK)