NBA LIGA

Golden State juri prema velikom finalu
Objavljeno 20. svibnja, 2019.
Aktualni prvak NBA lige, Golden State, juriša prema još jednom velikom finalu. “Ratnici” su dobili i treću utakmicu finalne serije Zapadne konferencije protiv Portlanda, koji je ponovo propustio visoko stečeno vodstvo, kao što je bio slučaj i u Oaklandu u drugom susretu. Blazersi su sada bili u prilici pred svojim navijačima doći do prvog slavlje, koje nije izgledalo nemoguće nakon vodstva u drugoj dionici i od 18 poena. Nakon 66 poena na poluvremenu, u nastavku je opala napadačka moć domaćina i na kraju je prvak slavio 110:99. Steph Curry predvodio je goste s 36 poena, od čega je 21 zabio u drugom poluvremenu, a triple-double učinak imao je Draymond Green s 20 koševa, 13 skokova i 12 asistencija. Kod Portlanda, najefiaksniji je bio udarni dvojac, CJ McCollum zabio je 23, a Damian Lillard 19 poena, no za produžetak serije (četvrta utakmica također u Portlandu) očito će trebati više raspoloženih suigrača. N.B.