GOLDEN STATE SLAVIO

Portland propustio veliku prigodu
Objavljeno 18. svibnja, 2019.
Golden State slavio je i u drugoj utakmici finala Zapada kod kuće protiv Portlanda. Warriorsi su slavili 114:111, iako su većim dijelom dvoboja bili u rezultatskom minusu, koji je krajem druge četvrtine iznosio i 17 razlike (48:65). Propustili su Blazersi veliku prigodu, u posljednju minutu ušli su vodstvom (111:110), ali prvaci su potom zabili četiri poena u nizu. Imali su gosti još jedan napad za moguće poravnanje, ali Andre Iguodala izbio je loptu iz ruku Damiana Lillarda, koji će prvu pobjedu u seriji tražiti u dvije sljedeće utakmice u Oregonu. Njih će zbog ozljede sigurno propustiti najbolji igrač Golden Statea, koji dobro gura i bez Kevina Duranta. Stephen Curry ponovno je bio najučinkovitiji kod pobjednika s 37 koševa te po osam skokova i asistencija. Klay Thompson zabio je 24, Draymond Green 16 poena i 10 skokova. Lillard je predvodio goste s 23 poena i 10 asistencija, CJ McCollum zabio je poen manje. N.B.