USKRSNI STRELJAČKI TURNIR U G. MIHOLJCU

Domaćini najuspješniji, a Kneževići osvojili tri zlata
Objavljeno 20. travnja, 2019.
Streljački klub Miholjac u slatinskom prigradskom naselju Gornjem Miholjcu organizirao je tradicionalni Uskrsni turnir u streljaštvu zračnom puškom. Zbog velikog broja sudionika natjecanje je trajalo dva dana.

Ekipno najuspješniji bili su članovi domaćina, SK Miholjac s 499 upucanih krugova, natjecatelji UHDDR-a Slatina zauzeli su drugo mjesto (460), treći su bili članovi Udruge hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a iz Nove Bukovice (424), a četvrti strijelci udruge HVIDR-a Slatina (409).

U pojedinačnom dijelu natjecanja, u kategoriji veterana, najprecizniji je bio Drago Gerenčir sa 152 kruga, Filip Podboj (146) osvojio je drugo, a Dragutin Fišli (145) treće mjesto. Kod hrvatskih branitelja najuspješniji su bili Ilija Nikolić (146), Željko Kolinger (141) i Josip Podboj (118). Među seniorima prvo mjesto osvojio je Valentino Kolinger (173), a iza njega su se plasirali Danijel Klement (167), Renato Kolinger (165) i Antonio Mrva (161). Najbolji juniori su pak bili Antonio Kovačević (159) i Davor Kizivat (122), a najuspješniji kadeti Ivan Knežević (136), Leon Petak (135), Davor Kizivat (127) i Stjepan Kožić (117).

U ženskoj konkurenciji kod seniorki prvo je mjesto pripalo Marini Knežević (159), Manuela Sejkora (134) bila je druga, a Sanja Mrzljak Jovanić (110) treća. Kod juniorki je slavila Gabrijela Gerenčir (159) ispred Anje Beneš (156), a prva kadetkinja bez konkurencije bila je Ana Sejkora (150).

Najbolje plasirani predstavnici Streljačke škole kluba organizatora bili su Niko Knežević (113) i Petar Krstić (101), a seniorka Marina Knežević i kadetkinja Ana Sejkora osvojile su diplome za kategoriju Dobar strijelac.

Zanimljivo, čak tri zlatne medalje osvojili su natjecatelji kojima je ovo bilo prvo službeno natjecanje i svi su Kneževići - Marina te njezini sinovi Ivan i Niko.

Na turniru je sudio iskusni strijelac Josip Kovačić, predsjednik SK-a Miholjac.