PRVA HRL SJEVER (M)

Osječani u “top šest”, Bjelovar u viši rang
Objavljeno 16. travnja, 2019.
Do kraja natjecanja u Prvoj HRL Sjever ostala su još dva kola, a već je poznato tko će ući u Premijer ligu. Pobjedom kod Maksimir Pastele to su osigurali rukometaši Bjelovara, koji su tako uoči posljednja dva susreta na četiri boda viška ispred KTC-a, uz bolji međusobni omjer.

Razlog za zadovoljstvo u 24. kolu imali su i rukometaši Osijeka, koji su s 23:22 porazili Moslavinu te tako osigurali plasman među najboljih šest momčadi prvenstva. S obzirom na zgusnutost u poretku od treće Viro Virovitice do šestoplasiranih Osječana (samo dva boda), nije nemoguć ni dodatan uspon Osijeka, iako ga neće biti lako ostvariti s obzirom na to da u preostala dva susreta igra protiv vodećeg dvojca. Do bodova protiv Moslavine momčad Ivana Šunde stigla je ponajprije odličnom igrom u prvom poluvremenu, u kojem je vrlo rano stekla osjetnu prednost, zahvaljujući i raspoloženom Kolaru koji je u prvih 30 minuta skupio deset obrana. Razlika je u 13. minuti bila već "plus pet" (9:4), a u 23. bilo je najvećih sedam pogodaka viška (13:6). Tu su prednost Osječani imali još u 42. minuti (20:13), nakon čega se razbranio i gostujući vratar Jelić, pa su do kraja uspjeli zabiti još samo tri pogotka. To ipak nije ugrozilo slavlje domaćina, koji je tako stigao do 14. prvenstvene pobjede.

U svom posljednjem domaćem nastupu ove sezone rukometaši Đakova poraženi su od PPD-a Zagreb 2 s 35:26 te su se na taj način oprostili od gledatelja u prvoligaškom društvu. Đakovčanima, naime, slijedi još gostovanje u Virovitici te bodovi bez borbe protiv Borova, no ti susreti neće utjecati na njihov status. U ogledu sa Zagrepčanima domaći su se igrači ravnopravno nosili prvih 20-ak minuta (10:10), nakon čega su gosti serijom 9-1 već do odmora riješili dvojbe oko pobjednika. Uspješan domaćin bila je Viro Virovitica, koja je s 35:32 nadvisila Vidovec te tako opet izbila na treće mjesto.
G. Roguljić
Osijek       23 (16)

Moslavina       22 (10)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Čakovec).

OSIJEK: Šimatić 3, Kuže 2 (2), Marković, Zrno, Jurić 2, Čičak 5, Stojnović 1, Nedić 1, Kopić 1, Babić 1, Radović 4, H. Pleše, Vešligaj, Mandarić 2, Barić 1, Kolar (12+0).

MOSLAVINA: Kligl 1, Čizmar, Kovač, Masnec 1, D. Pleše 2 (1), Sertic, Horvat 2, Lukes 5 (1), Mrkalj, S. Slukan 2, Jelić (11+0), Crnojević 8, Žganjer 1, K. Slukan, Kristić (4+0).

SEDMERCI: Osijek 2 (2), Moslavina 3 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 16 minuta (Jurić 2+2, Kopić 2+2, Marković 2, Nedić 2, Čičak 2, Radović 2), Moslavina 14 minuta (Sertic 2+2+2, K. Slukan 2+2, S. Slukan 2, Crnojević 2); CRVENI KARTONI: Radović (Osijek, 49), Sertic (Moslavina, 56).
Rezultati 24. kola
Ivanić - Borovo 10:0 (bb), Osijek - Moslavina 23:22, Prelog - KTC 32:33, Maksimir Pastela - Bjelovar 25:32, Viro Virovitica - Vidovec 35:32, Đakovo - PPD Zagreb 2 26:35, Medveščak Zg - Metalac (igrano sinoć).