PRVA ŽNL VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

Dilju derbi u Jarmini
Objavljeno 15. travnja, 2019.
Najzanimljivije bilo je u Srijemskim Lazama, gdje je Mladost pogađala za vodstvo, a Vidor-Matijević stalno stizao zaostatak

Očekivao se kvalitetan nogomet, puno prilika, uzbuđenja... No derbi u Jarmini, između dvije prvoplasirane momčadi, malo je toga ponudio.

Oba suparnika, i Borinci i Dilj, umjesto napadački odlučila su igrati zatvorenije, čuvati svoj gol i onda, ako se pruži neka prilika, iz kontre ugroziti suparnički. No nije bilo puno prilika, u tvrdoj utakmici gosti su zabili preko Ilića desetak minuta prije kraja i odnijeli sva tri boda u Vinkovce. Dilj je s ta tri boda sada na samom vrhu tablice, pobjegavši Borincima na tri boda. Osam je kola prije kraja prvenstva i još je puno bodova u igri, a Jarmičani sad čekaju neki kiks Dilja kako bi se ponovno bodovno izjednačili ili ga pak prestigli. U sudaru susjeda u Županji je Radnički sa 2:0 svladao Zrinski iz Bošnjaka i s nova tri boda ostao na trećem mjestu ukupnog poretka, a s bodom zaostatka (40) za vrat im puše Slavonac iz Komletinaca, koji je s gostovanja u Vrbanji odnio sva tri boda. Poveli su Komletinčani, a pretkraj prvog dijela domaćin je izjednačio. Pobjedonosni pogodak gosti su postigli iz slobodnog udarca pretkraj utakmice. Visoku i uvjerljivu pobjedu ostvarili su nogometaši Hašk-Sokola na svojem travnjaku u Starim Jankovcima. Sa 5:0 ispratili su Borac u njegove Drenovce te ga ostavili na samom začelju poretka. Takav rasplet nije se mogao pretpostaviti nakon prvih 45 minuta susreta, jer je prvo poluvrijeme završilo sa samo 1:0. A onda, od 55. do 85. minute, igrači Ivice Lukića odigrali su uraganski i zabili još četiri pogotka za visokih 5:0. Nakon šest proljetnih poraza nogometaši Slavonca iz Gradišta konačno su našli žrtvu i uzeli pun plijen. Gradištanci su bili bolji od Iločana na svojem "Ljesu" s uvjerljivih 3:0. U Soljanima je Slavonija upisala petu prvenstvenu pobjedu, prvu u nastavku sezone. Već nakon 20 minuta igre domaćin je vodio sa 3:0, a do kraja susreta napunio mrežu Bršadina, koji je uspio zabiti počasni pogodak, pa je završilo pobjedom domaćina od 6:1. U Srijemskim Lazama bilo je uzbuđenja, neizvjesnosti, preokreta..., a završilo je bez pobjednika. Gostujuća Mladost je do 20. minute imala 2:0, Vidor Matijević je do odlaska na odmor smanjio na 1:2. U drugom dijelu domaćin je prvo izjednačio, ali su mladostaši u 74. minuti opet imali pogodak prednosti. No Vidor Matijević je nakon samo minutu izjednačio na 3:3, gosti su u 78. minuti opet poveli, ali Vidor je pogodio u sudačkoj nadoknadi za konačnih 4:4. A. Grgić
RADNIČKI       2 (1)

ZRINSKI       0

ŽUPANJA - Igralište NK Radnički. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). STRIJELCI: 1:0 Čavlović (45 - 11 m), 2:0 Dubravac (75)

RADNIČKI: M. Ošolić, B. Bukva, Čavlović, Oreč (od 68. Ivkošić), Leutar, Jozić (od 90. Baotić), Dubravac, Lukačević (od 85. Bilić), Ružić (od 60. Pejaković), Matić, Tulumović (od 90. Lukačević). Trener: Andrija Besek

ZRINSKI: I. Lešić, Fehratović (od 69. Babogredac), Čolić, Kurilj (od 68. L. Lešić), Džafić, Jakšić, S. Naglić, J. Naglić (od 60. Kvesić), Vidović (od 87. Bagarić), Prgić, Nospak (od 80. Mišić). Trener: Drago Trojan
SLAVONAC (G)       3 (3)

FRUŠKOGORAC       0

GRADIŠTE - Igralište Ljese. Sudac: Mato Dujmić (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 V. Blažević (5), 2:0 Galović (16), 3:0 Ivanšić (27)

SLAVONAC (G): Starčević, Josipović, Puškarić, Mikulić, Čolakovac, Šitum, Ivanšić, Galović, Hodak (od 75. Đipić), M. Blažević (od 70. Perak), V. Blažević (od 88. Ilijanić). Trener: nema

FRUŠKOGORAC: Vujasinović, Kokrhelj (od 84. Bošnjaković), Čolak (od 46. Boban), Ljubić, Puđa, Đaković (od 84. Kolak), Tadić, A. Poje, Finta, M. Pole, J. Pole. Trener: Kruno Đerđ
HAŠK-SOKOL       5 (1)

BORAC       0

STARI JANKOVCI - Igralište “Gatina”. Sudac: Tomislav Haban (Jarmina). STRIJELCI: 1:0 Jurić (7), 2:0 Mitrović (55), 3:0 D. Kujadin (60), 4:0 Mitrović (74), 5:0 Šitum (85)

HAŠK-SOKOL: Morovičanin, Šimunović (od 88. Kenjereš), Jurišić, M. Lučić, Majstorović (od 80. Mamić), Jurić, L. Kujadin (od 85. Lazanin), Šitum, Mitrović, D. Lučić, Jakovljević (od 46. D. Kujadin). Trener: Ivica Lukić

BORAC: Geljić, Miličević (od 46. Đonlić), DB. Mandić, Lipinčić, Stojanović, Kalistović, Rusi, Nekić, N. Mandić (od 73. Romanić), Glubović, Vertuš. Trener: nema
TOMISLAV       4 (1)

NEGOSLAVCI       1 (0)

CERNA - Igralište “Goran Šimunac”. Sudac: Bruno Škrobo (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 Krezo (28), 2:0 Krezo (47), 3:0 Do. Kuterovac (67), 3:1 Zirdum (80-ag), 4:1 Strukar (88)

TOMISLAV: Da. Kuterovac (od 79. Grizelj), D. Cindrić, Jakšić (od 73. Đurić), Zirdum, Šimunac, Rajković (od 79. M. Cindrić), Strukar, Vaslovik, Križak (od 76. Boričić), Do. Kuterovac, Krezo. Trener: Mirko Godanj

NEGOSLAVCI: Đukić, Šekuljica (od 55. Ćora), Lukić, Rakić, Grumić (od 88. Novaković), Vidaković, Vučinić (od 79. Bakarić), Tunjić, Vojnović, Mišić, Erić. Trener: Vjekoslav Karaula
BORINCI       0

DILJ       1 (0)

JARMINA - Igralište NK Borinci. Sudac: Tomislav Šiklić (Županja). STRIJELCI: 0:1 Ilić (79)

BORINCI: Da. Prišćan, Netinger, Bručić, Do. Prišćan, S. Petrovečki, Novoselac, M. Ležaić, Dumbovečak (od 86. D. Ležaić), Culi, Ileković, Merkaš. Trener: Zlatko Mihin

DILJ: Kelava, Ilić, Radić, Čulo, I. Bošnjak, Banovac, Pavličić (od 91. Bosančić), Stanić, Rožić, Dogan, E.M. Bošnjak (od 85. Hibeljić). Trener: Marko Novoselac
VRBANJA       1 (1)

SLAVONAC (K)       2 (1)

VRBANJA - Igralište “Željko Čekić”. Sudac: Dino Zrno (Vinkovci). STRIJELCI: 0:1 Komljenović (20), 1:1 Hasanbašić (39), 1:2 Marinović (87)

VRBANJA: Purić, Iljić, Kalistović, Vincetić, Brkić, F. Zadro, Ždravac, Šumanovac, Tursunović, Nikoljačić (od 87. Brčić), Hasanbašić. Trener: Milan Matijević

SLAVONAC (K): Gotovac, Đoić, Cvijanović (od 90. Oborović), Pavičić, Zec, Drmić, Krajčir, Marinović, Martinković, Komljenović, Mesić (od 82. Gagić). Trener: Mario Đurković
VIDOR-MAT.       4 (1)

MLADOST       4 (2)

SRIJEMSKE LAZE - Igralište NK Vidor. Sudac: Filip Damjanović (Đeletovci). STRIJELCI: 0:1 Blekić (13), 0:2 Ćuk (20), 1:2 Kovačević (45), 2:2 Jovanović (67), 2:3 Blekić (74), 3:3 Grujić (75), 3:4 Ćuk (78), 4:4 Šekuljica (93)

VIDOR-MATIJEVIĆ: Slavić, G. Lošić (od 39. Petrović), S. Vujasinović (od 80. Kuternik), Škorić (od 74. Manojlović), Grujić, Kovačević, M. Vujasinović (od 32. Ćujo), Jovanović, Vezirović, Gašić, Šekuljica. Trener: nema

MLADOST: Čičić, Juroš (od 80. Do. Lajtman), Šrajer, Kockarević, Marošević, Kos, Ćuk, Da. Lajtman (od 50. Marinić), Blekić (od 85. Faletar), Haluška, F. Lajtman. Trener: Ivica Cvitkušić
SLAVONIJA       6 (4)

BRŠADIN       1 (0)

SOLJANI - Igralište NK Slavonija. Sudac: Nemanja Ostojić (Vukovar). STRIJELCI: 1:0 Tufegdžić (2), 2:0 Josipović (5), 3:0 Lazar (25), 4:0 Tufegdžić (35), 5:0 Josipović (50), 6:0 Gvozdić (55), 6:1 Radovanović (88)

SLAVONIJA: Poje (od 80. Salatović), Karahasanović, Bušić, Kalistović (od 73. Maršalko), Salatović, Tufegdžić (od 56. Stiba), Mičanović, Lazar (od 85. Sirovica), Josipović, Lamešić, Gvozdić (od 66. Vukoja). Trener: Bruno Ešegović

BRŠADIN: Lagundžin, Jurišić, Kostelnik, Vukelić, Čalić, Radovanović (od 60. Ničin), B. Vajić, Popović, Hoscieslavski (od 75. Marić), Pejin, Kovačević. Trener: Radenko Vranješević