HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Najteži poraz sezone za “brokere”
Objavljeno 17. ožujka, 2019.
Stala je pobjednička serija košarkaša s Drave koji su u 17. kolu doživjeli i najteži poraz ove sezone u HT Premijer ligi. Nanijela im ga je Gorica, koja je protiv neraspoloženih brokera upisala i treću pobjedu u nizu. S njom su se i približili Osječanima na tablici, koji su, istina, zadržali šesto mjesto, ali razlika je sada minimalna, ove dvije momčadi dijeli samo jedna pobjeda. Ona u Gorici bila je nemoguća misija za momčad Domagoja Kujundžića, koji pak nije mogao računati na sve raspoložive snage. Ozljeda prvog skakača lige i neigranje Abua ipak je bio prevelik hendikep na ovoj utakmici. No s obzirom na to da je domaćin bio raspoložen, teško da bi konačan ishod bio drukčiji. Dobro, možda ne bi gosti ostali na minusu od 41 poena, što je ipak previše. Da se Vrijednosnicama loše piše, pokazala je već prva četvrtina u kojoj se osječka koncepcija potpuno raspala. Posebno ona defenzivna jer su za deset minuta domaćini zabili 32 poena, a ništa manje efikasni nisu bili do kraja utakmice, pa su Osječani inkasirali i najveći broj poena (117) dosada. Popravak dojma slijedi u 18. rundi, u kojoj Vrijednosnice Osijek dočekuju Cibonu 25. ožujka. N.Benčina
GORICA       117

VRIJ. OSIJEK       76

GORICA - Gradska dvorana. Gledatelja: 100. Sudci: Herceg, Tomić, Galić.

GORICA: Jukić 2, Majcunić 10 (2-2), Petrović 14 (1-2), Prgomet 9, Mašić 6 (2-2), Zrnić, Papac 14 (4-4), Baković 12 (2-2), Vučić 24 (4-4), Mazalin 16 (2-2), Kapusta 5, Mikšić 5.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ihring 23 (6-7), Mandić 8 (2-4), Maskaljević, Boras, Perić 2 (2-2), Abu, Šango 3, Darling 17 (5-5), Vrkić 17 (3-4), Gospić 6.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 32:17, 23:14, 34:27, 28:18