PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE

Treću sezonu zaredom rukometaši Spačve Vinkovci u Ligi za prvaka
Objavljeno 11. ožujka, 2019.
Sjajan uspjeh ostvarili su rukometaši Spačve Vinkovci. Nakon tri pobjede u posljednja tri kola Vinkovčani su treći put zaredom ostvarili plasman u Ligi za prvaka. Takvim uspjehom rijetki se mogu pohvaliti, a na početku sezone rijetki su se usudili i sanjati, jer su Vinkovčani u sezonu ušli s dosta redizajniranim sastavom, znatno pomlađenim, ali s podosta novih igrača, stoga su samo najveći i nepopravljivi optimisti mogli ovakvo što očekivati. Kada se tomu doda kako je sastav Josipa Mečića tijekom sezone često bio oslabljen ozljedama igrača, a neki poput Nađa i Vignjevića nisu igrali po nekoliko mjeseci, onda uspjeh još više dobiva na značenjuu. Znao je trener Josip Mečić, a i svi njegovi igrači, nakon velike pobjede u Poreču protiv istoimene momčadi u prošlom kolu, kako protiv pretposljednjeg Rudara ne smije biti ni jedne minute opuštanja, nego da moraju od prve minute krenuti punim gasom i bez prestanka tako igrati svih 60 minuta. Upravo su tako Vinkovčani i odigrali uz konstataciju da su gosti u prvih 12 minuta uspijevati parirati domaćim rukometašima i da su im "puhali za vratom". Upravo u 12. minuti rukometaši Spačve uspjeli su prvi put ostvariti prednost od dva pogotka (7:5). Deset minuta poslije otišli su na "plus tri", što je već bio nagovještaj da utakmica ide u smjeru u kojem žele domaći rukometaši. Do kraja prvog poluvremena razlika se popela na šest pogodaka (18:12) razlike, što je otvorilo mogućnost domaćem treneru da mirnije prati utakmicu u drugom poluvremenu. Bilo je u drugom poluvremenu i "plus osam" (24:16), a i "plus devet" (26:17), ali je očekivano došlo do malog opuštanja, pa je susret završio s pet pogodaka razlike za vinkovačku momčad, što je u ovom trenutku i nevažno, jer su upisana važna dva boda, koja su Vinkovčane odvela u Ligu za prvaka.

S ovom, desetom pobjedom u ovoj sezoni sastav Josipa Mečića osvojio je 20 bodova i s dva boda više od Sesveta plasirao se na četvrto mjesto lige. U ovom susretu nekoliko igrača ostvarilo je značajniji učinak. Premda trener nikada ne želi izdvajati pojedince izvan momčadi, ipak je učinak Domagoja Smojvera za pohvalu. Postigao je 13 pogodaka iz isto toliko pokušaja, imao je dakako i stopostotni učinak u izvođenju sedmeraca (7-7), što ipak vrijedi posebno istaknuti. Uz njega ponovno je dobru utakmicu odigrao Marko Vignjević, postigavši osam pogodaka, dok je standardno dobar na vratima bio Dražen Stojanović koji će treći put sa Spačvom igrati Ligu za prvaka. U svakom slučaju pohvale osim igračima i treneru idu i upravi kluba kao i svim navijačima i simpatizerima koji su sve brojniji na svakoj domaćoj utakmici Spačve. Ipak se radi o klubu koji ima među najmanjim proračunima u ligi (najmanji u odabranom društvu Lige za prvaka), a opet treću sezonu igrat će u elitnom razredu kojem se priključuju i naši najbolji klubovi PPD Zagreb i NEXE.